5. Poznań Półmaraton: Rekord trasy pobity!

Godzinę i dwie minuty - tyle czasu zajęło Kenijczykowi Kiptoo pokonanie trasy tegorocznego półmaratonu. Rekord został pobity o 32 sekundy.

Do piątego poznańskiego półmaratonu zgłosiła się rekordowa liczba biegaczy - ponad 5 tysięcy. Frekwencja dopisała również na mecie - jubileuszową edycję biegu ukończyło 4592 zawodników.

Jak się okazało, w tym roku udało się też pobić rekord trasy, który od 2010 roku należał do Cosmasa Kyevy. Kenijczyk Solomon Kiptoo zameldował się na mecie równo po godzinie i dwóch minutach. Najszybszy Polak - Łukasz Gurfinkiel z Gdańska - zakończył bieg z czasem 1:08:04.

Najlepsza wśród kobiet była Kenijka Lucy Macharia (1:10:26). Aleksandra Duliba, najszybsza Polka, linię mety minęła ponad 4 minuty później.