A jednak niedosyt

LIC
Trener Unii Roman Haber (tyłem) udziela wskazówek swoim podopiecznym  Fot. A. Szozda
Trener Unii Roman Haber (tyłem) udziela wskazówek swoim podopiecznym Fot. A. Szozda
Koszykarki Unii po raz ostatni w tym roku wystąpiły przed własną publicznością. Zanotowały ósma wygraną w tym sezonie, ale swoją grą do końca nie mogły usatysfakcjonować swoich kibiców.

Gospodynie najwyraźniej już przed meczem dopisały na swoim koncie kolejne i nie zamierzały angażować w grę wszystkich swoich sił. Tym bardziej, że pojedynek ułożył się po ich myśli, bowiem zaczęły od prowadzenia 6:0. Rywalki jednak w 7 min. wyrównały stan meczu - 10:10i do połowy drugiej kwarty dotrzymywały kroku swarzędzankom.
W drugiej połowie przewaga podopiecznych Romana Habera oscylowała wokół 10 punktów. Dopiero na początku na czwartej kwarty Unia zdobyła 9 ,,oczek’’ z rzędu i wygrywała 66:48, a wrocławianki pozbyły się wszelkich złudzeń.

Dziewczyny przeszły trochę obok meczu. Większość zagrała poniżej możliwości. Borys i Przybylak rzuciły sporo punktów, ale mogły ich zdobyć ich dwa razy więcej. Jedyna jaśniejszą postacią była Anna Talarczyk, która grała maksymalnie zaangażowana - stwierdził menedżer Unii, Roman Donarski.

Unia Swarzędz - AZS Wrocław 77:54

(22:16, 16:13, 13:10, 26:15)

Unia: Borys 18, Przybylak 17, Talarczyk 16, K. Jarkowska 11, Lewandowska 10, Kośmider 5, Żurawska 0, Leporowska 0, Parzymies 0.

AZS: Szymaszek 14, Chrzczanowicz 10, Cisowska 9.