Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony z bliskimi przy świątecznym stole, ale również dobra okazja do pośpiewania kolęd. W najbliższych dniach odbędzie się wiele świątecznych koncertów, takich jak „Głośna Noc: Betlejem w Polsce”, „TGD: Kolędy Świata” czy 134. Koncert Targowy „Słowicze Kolędowanie”.

– To była głośna noc. Najgłośniejsza w dziejach świata… Potem nic nie było już takie, jak wcześniej. Historia zaczęła pisać się na nowo. Od tamtego czasu, co roku w tę noc miliony ludzi na całym świecie zwraca swoje myśli w stronę Betlejem. Także my spotykamy się, by wspólnie i głośno, z potrzeby serca i z całej mocy, wyśpiewać świąteczną radość – takimi słowami zapowiadany jest koncert „Głośna Noc: Betlejem w Polsce”, podczas którego kolędy z różnych stron świata i specjalne, premierowe utwory wykonają gwiazdy muzyki rozrywkowej. Na scenie zagrają: Arka Noego, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Andrzej Lampert, Skubas, Maya Avraham, Robert „Litza” Friedrich, Adam Krylik, Mate.O, Mietek Szcześniak, Marek Piekarczyk oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego. Warto dodać, że zaskakującym i energetycznym aranżacjom muzycznym towarzyszyć będzie widowiskowa oprawa multimedialna.Koncert pt. „Głośna noc: Betlejem w Polsce” odbędzie się 29 grudnia o godz. 18 w Arenie (ul. Wyspiańskiego 33). Ceny biletów: od 50 zł do 80 zł. Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”, obejmującej aż dziesięć miast w całym kraju, będzie przeznaczony dla osób potrzebujących.

Tymczasem dzień wcześniej, w tym samym miejscu, Kasia Cerekwicka, Ania Karwan, Krzysztof Iwaneczko i Marcin Sójka zaśpiewają podczas koncertu „TGD: Kolędy Świata”. Zespół TGD (inaczej Trzecia Godzina Dnia), będący gospodarzem cyklu odbywającego się od kilku lat z dużym powodzeniem, jest jedną z najpopularniejszych i zarazem najstarszych polskich formacji grających pop-gospel. Skład zespołu tworzy nie tylko kilkunastoosobowy chór (w tym dziecięce Małe TGD), ale też zespół instrumentalny oraz grupa solistów. Za kompozycje odpowiada dyrygent Piotr Nazaruk, a dotychczasowa dyskografia projektu składa się z jedenastu albumów.Tym razem TGD i jego goście zabiorą nas w „muzyczną podróż przez kontynenty i epoki”. – Zespół sięgnie po tradycyjne kolędy oraz znane hity, na które wszyscy czekają, takie jak „Mario, czy już wiesz” czy „Noel”, a także po zupełnie nowe tematy muzyczne – czytamy w zapowiedzi koncertu „TGD: Kolędy Świata”, który odbędzie się 28 grudnia o godz. 19 w Arenie (ul. Wyspiańskiego 33). Ceny biletów: od 49 zł do 129 zł.

Bardzo ciekawie zapowiada się też 134. Koncert Targowy zatytułowany „Słowicze Kolędy”, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Macieja Wielocha oraz dobrze znanej poznaniakom piosenkarki Eleni, która zaśpiewa przy akompaniamencie swojego zespołu. Artystka, rozpoznawalna choćby za sprawą takich przebojów jak „Maleńka miłość”, „Miłość jak wino” czy „Po słonecznej stronie życia”, zyskała popularność również dzięki kolędom – w swoim dorobku ma niezliczoną ilość ich wykonań, zarówno studyjnych, jak i koncertowych. – Klimat świąt Bożego Narodzenia i towarzyszących im koncertów są po prostu niezapomniane – mówiła Eleni w wywiadzie na naszych łamach.134. Koncert Targowy pod tytułem „Słowicze Kolędowanie” odbędzie się 29 grudnia o godz. 18 w Auli Uniwersyteckiej (ul. Wieniawskiego 1). Ceny biletów: od 20 zł do 65 zł.

POLECAMY:


Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!