Afera wokół Szlachetnej Paczki odstraszy wolontariuszy?

MRT
W akcję Szlachetnej Paczki co roku angażuje się mnóstwo osób. Na razie nie wiadomo, czy podobnie będzie w tym roku po ujawnieniu metod pracy ks. Jacka Stryczka.
W akcję Szlachetnej Paczki co roku angażuje się mnóstwo osób. Na razie nie wiadomo, czy podobnie będzie w tym roku po ujawnieniu metod pracy ks. Jacka Stryczka. Łukasz Gdak
Udostępnij:
Onet.pl ujawnił, że ks. Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia Wiosna organizującego coroczną akcję Szlachetnej Paczki dopuszcza się zachowań mających znamiona mobbingu. Relacje byłych pracowników są szokujące. O tym, czy afera zaszkodzi akcji i zniechęci ludzi do wolontariatu w Szlachetnej Paczce rozmawiamy z Marcinem Kusikiem, koordynatorem ds. promocji stowarzyszenia "Wiosna" w Wielkopolsce.

Więcej o zamieszaniu wokół ks. Jacka Stryczka przeczytasz w artykule: Ks. Jacek Stryczek ze Szlachetnej Paczki po zarzutach o mobbing oddał się do dyspozycji władz stowarzyszenia "Wiosna"

Jak Państwo odebraliście publikację portalu Onet.pl, dotyczącą zachowań mobbingowych w stowarzyszeniu "Wiosna" i zachowań prezesa – ks. Jacka Stryczka?
Jako wolontariusze stowarzyszenia Wiosna z Wielkopolski tworzymy osobną społeczność. Na co dzień mało mamy do czynienia z centralą w Krakowie. Dlatego też trudno nam się odnieść do tego tekstu. Nie wiemy, jak pracuje się w Krakowie.

Czy wielkopolski oddział odczuwa jakieś reperkusje związane z ukazanym materiałem?
Za wcześnie, by coś takiego stwierdzić. Nie wiemy, co dalej będzie się działo.

Czy będzie powołana komisja antymobbingowa?
Nie wiemy. Wszystko to odbywa się w centrali, a więc tam należy kierować pytania. Trudno nam powiedzieć, czy odczujemy skutki tego artykułu, bo, jak już zaznaczyłem, chociaż działamy w stowarzyszeniu "Wiosna", to jesteśmy w Wielkopolsce odrębną społecznością. Do nas trafiają oficjalne komunikaty z centrali w Krakowie, podobne, jak te które są wystosowywane do mediów.

Czy publikacja wpłynie na Waszą pracę i najbliższe plany?
Nie wydaje mi się. Działamy dalej. 12 września odbyła się studniówka Szlachetnej Paczki. Wciąż też poszukujemy wolontariuszy.

Znajdziecie ich? Czy po publikacji ktoś będzie chciał jeszcze być wolontariuszem w Wiośnie?
Trudno przewidywać, jakie będą konsekwencje. Myślę jednak, że to nie wpłynie na chęć ludzi do pomagania innym. A tym właśnie się zajmujemy.

Zobacz, co ks. Jacek Stryczek mówił na II kongresie Szlachetnej Paczki:

źródło: TVN24/x-news.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie