AKADEMICZKI ZAGRAJĄ O 7. MIEJSCE - Nie dały rady

JAC
Joanna Jarkowska (nr 9) i jej koleżanki nie obronił przewagi w Brzegu. - Fot. P. Jasiczek
Koszykarki poznańskiego AZS przegrały w rewanżowym spotkaniu play-off o miejsca 5-8 z ekipą Cukierków Odry Brzeg 54:69. To oznacza, że poznanianki będą ostatecznie walczyły o siódmą lokatę w tegorocznych rozgrywkach ...

Koszykarki poznańskiego AZS przegrały w rewanżowym spotkaniu play-off o miejsca 5-8 z ekipą Cukierków Odry Brzeg 54:69. To oznacza, że poznanianki będą ostatecznie walczyły o siódmą lokatę w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. Tydzień temu w Poznaniu podopieczne trenera Grzegorza Szajka zwyciężyły 75:64, ale to nie wystarczyło aby myśleć o piątym miejscu.
Wczoraj w Brzegu akademiczki dobrze grały jedynie przez pierwsze 20 minut spotkania. Po pierwszej kwarcie był remis 15:15, a po drugiej odsłonie AZS prowadził 28:23. Trzecia i czwarta kwarta to zdecydowana dominacja zespołu gospodarzy. Teraz AZS zagra dwumecz o siódme miejsce z Meblotapem Chełm.

Odra Brzeg 69:54 AZS Poznań

(15:15, 8:13, 23:11, 23:15)
pierwszy mecz: 64:75
Cukierki: Rzeźnik 16 (2x3), Babicka 2, Czebotowa 4, Makowska 8, Chełczyńska 15 (2x3) oraz Koc 11, Proszczenko 11 (1x3), Morka 2, Daniel.
AZS: Sibora 7, Waligórska 13 (2x3), Jarkowska 13, Pamuła 7 (1x3), Mrozińska oraz Ciecierska 2, Idczak, Gatialova 10, Aleliunaite-Jankowska 2.