Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

AKADEMIKI - Jagienka już wypiękniała, a Karolek jeszcze się stroi

Katarzyna Sklepik, Barbara Mendyka
Za taki jednoosobowy pokój w „Karolku” student zapłaci miesięcznie 650 złotych oraz dodatkowe opłaty za wodę i prąd
Za taki jednoosobowy pokój w „Karolku” student zapłaci miesięcznie 650 złotych oraz dodatkowe opłaty za wodę i prąd Waldemar Wylegalski
Poznańskie uczelnie, kończą przygotowania do zbliżającego się roku akademickiego. Poza planami zajęć, elektronicznymi legitymacjami i wymarzonymi indeksami, największe zainteresowanie studentów wzbudzają akademiki. Zwłaszcza, że w czasie wakacji większość z nich była remontowana.

Akademik „Karolek” to nowo wybudowany obiekt należący do Uniwersytetu Medycznego. Przyszli lekarze i pielęgniarki mają w nim zapewnione luksusowe warunki.
– Studenci będą mieszkać w jednoosobowych lub dwuosobowych pokojach z łazienkami, wyposażonych w telefon i łącze internetowe – mówi Dominika Bazan z działu promocji Uniwersytetu Medycznego.

Na parterze siedmiokondygnacyjnego budynku, mieszczącego się przy ulicy Rokietnickiej, są pomieszczenia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz sala do fitness.

W monitorowanym i zabezpieczonym przed włamaniami akademiku – poza 160 pokojami – znajdują się miejsca na relaks, sala telewizyjna, pokoje gościnne i specjalny pokój do nauki.

– W piwnicy przygotowane są garaże, rowerownia a także pralnia i suszarnia – dodaje Dominika Bazan.
„Karolek” nie przypomina klasycznego akademika. Warunki, jakie oferuje bliższe są hotelowym. A taki luksus kosztuje. Za pokój jednoosobowy student zapłaci 650 złotych, a za miejsce w pokoju dwuosobowym 500 złotych. Trzeba do tego doliczyć jeszcze opłaty za prąd i wodę.

Nowy wygląd zyskała „Jagienka”. Do dyspozycji studentów są nowe pokoje wyposażone w lodówkę, biurka i łóżka. Za te warunki żacy zapłacą więcej, niż przed remontem, bo aż 360–420 złotych.

Uniwersytet Ekonomiczny może pochwalić się domem studenckim Atol. Każdy dwuosobowy pokój będzie miał swoją własną łazienkę. Za ten komfort trzeba zapłacić 450 złotych.

Dla niepełnosprawnych studentów

Akademiki poznańskich uczelni są przygotowane do tego, by mogli w nich mieszkać niepełnosprawni studenci.

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w trzech akademikach posiada tak zwane boksy dla niepełnosprawnych. W ich skład wchodzą: pokój, toaleta, łazienka, meble i urządzenia wspomagające. W Domu Studenckim „Zbyszko” jest pięć takich pokoi, w „Jowicie” – po remoncie – będą trzy, a w zmodernizowanej „Jagience” – osiem.

- Uniwersytet Medyczny w Domu Studenckim „Karolek” ma także specjalne pokoje dla niepełnosprawnych studentów. Są one tak przystosowane, by student mógł samodzielnie się w nich poruszać.

Budynki akademików posiadają podjazdy, windy lub platformy.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto