Allegro ma już pierwsze automaty paczkowe. W Poznaniu pojawił się na Nowym Rynku

Akcja specjalna Automaty paczkowe Allegro
Udostępnij:
1500 ekologicznych automatów paczkowych zamierza postawić do końca grudnia Allegro. Jeden z nich stanął w Poznaniu, a dokładnie na Nowym Rynku, gdzie firma będzie miała swoją siedzibę.

Fasada nowej siedziby Allegro przyciąga wzrok mieniącymi się odcieniami zieleni i rdzawego różu. Zielonego koloru jest też automat paczkowy, który można zauważyć już z ulicy Wierzbięcice. To efekt „zasadzenia”, którego dokonało w Poznaniu Allegro. – Jestem zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego automatu paczkowego w mojej okolicy – mówi Marta Zielińska, mieszkająca nieopodal. – Zauważyłam go przypadkiem, dlatego podeszłam. Podoba mi się ten design i to, że jest przyjazny środowisku. Widać to choćby po posadzonych roślinach. Cieszę się, że kwestie ekologii są traktowane coraz poważniej, również przez duże firmy.

*

Automaty wpisane w otoczenie
Powstanie automatów paczkowych jest efektem prac Allegro nad siecią własnych punktów odbioru i wysyłki. Obecnie aż 80 proc. zakupionych przedmiotów dociera do klientów w ciągu 1-2 dni. Wraz z rosnącą liczbą kupujących i zwiększoną częstotliwością zakupów, Allegro inwestuje we własne rozwiązanie logistyczne, zapewniające jeszcze szybszą i wygodniejszą metodę transportu.

– Pierwsze automaty „posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne staną w innych miastach. Automaty paczkowe Allegro zostaną dodane do metod dostawy na naszej platformie po osiągnięciu odpowiedniego zagęszczenia w tych miastach, czego spodziewamy się jesienią – mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Przy tworzeniu sieci automatów paczkowych kluczowe były takie aspekty jak bezpieczeństwo czy dostępność. Oprócz tego Allegro prowadziło konsultacje z władzami miasta, ruchami miejskimi oraz ekspertami. Przyczyniło się to do wybrania najodpowiedniejszych lokalizacji. – Ważne były względy środowiskowe, zwłaszcza to, jak automaty będą wpisywać się w krajobraz miejski – dodaje Czapski.

Automat w Poznaniu został więc wkomponowany w otoczenie budynku na Nowym Rynku. Zastosowano przy nim ekologiczne rozwiązania, a także uwzględniono potrzeby różnych grup klientów, m.in. osób z niepełnosprawnościami.

- Podjechałem rowerem pod sam automat, co pokazuje jego dostępność. To dobry pomysł, bo paczki będą mogły odbierać osoby z niepełnosprawnością. Sam jestem niskiego wzrostu, a tutaj czuję, że wyciągnięcie paczki nie będzie stanowiło problemu – zauważa poznaniak, Andrzej Lis.

*

Ekologiczne automaty

Tym, co ma wyróżniać automaty paczkowe Allegro, jest ekologiczność. Automaty będą przyjazne środowisku. Mają pomóc w budowaniu świadomości ekologicznej klientów i sprzedawców. Powstałe już automaty są zasilane przez odnawialne źródła energii i wyposażone w czujniki jakości powietrza. Skorzystano również z materiałów z recyklingu przy konstrukcjach drewnopodobnych oraz zastosowano energooszczędny system oświetlenia. Co ciekawe, aby nie niszczyć miejskiego krajobrazu, a jednocześnie minimalizować ślad węglowy, Allegro postanowiło zrezygnować z reklam i front urządzeń udekorować roślinami. W przypadku jednego automatu jest to 10 m kw. Sieć zapewnia, że wszystkie rośliny będą pielęgnowane i podlewane.

- Tylko w tym roku stworzymy ok. 21 000 m kw. zielonej przestrzeni, czyli równowartość 3 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Na wszystkie nasze inicjatywy biznesowe patrzymy przez pryzmat odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim organizacjom i osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc nam znaleźć sposób na stworzenie rozwiązania, które szanuje otoczenie i lokalnych mieszkańców. – wyjaśnia Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro.

*

Allegro tworzy sieć z klientami

Allegro zaprasza klientów do współtworzenia sieci automatów paczkowych. Za pośrednictwem strony internetowej mogą zgłaszać się osoby, które dysponują odpowiednią lokalizacją: dostęp do prądu oraz m.in. 4 m kw. powierzchni. Wystarczy wypełnić formularz na stronie allegro.pl/zobacz/nasze-punkty.

Allegro zapewnia dostosowanie miejsca pod instalację, bezpłatny montaż automatu, obsługę oraz korzystne warunki najmu.

Dodaj ogłoszenie