Andrea Bocelli w Poznaniu. Powiedz „Sì” wielkiemu tenorowi

RED
Powiedz „Sì” Andrei Bocellemu! Pół roku przed koncertem wielkiego tenora w Poznaniu
Powiedz „Sì” Andrei Bocellemu! Pół roku przed koncertem wielkiego tenora w Poznaniu archiwum
11 maja 2019 roku w stadionie w Poznaniu wystąpi Andrea Bocelli. Sławny tenor zaśpiewa podczas obchodów jubileuszu 100-lecia UAM. Już teraz można posłuchać jego nowej płyty. Krążek zatytułowany „Sì” niedawno trafił do sklepów.

Album został wydany przez Decca Records 26 października 2018. Światowej sławy tenor potrafi zaskoczyć. Kilka tygodni temu wypuścił utwór nagrany wspólnie z 21-letnim synem Matteo. W krótkim czasie piosenka „Fall On Me” osiągnęła już ponad 20 mln wyświetleń na YouTube. Idealny duet wręcz wstrząsnął muzycznym światem! Singiel okazał się tak wielkim sukcesem, że został dołączony do światowej produkcji Disney'a „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (The Nutcracker And The Four Realms). Film można już oglądać w polskich kinach. Oczywiście piosenka zasiliła także skład utworów nowego albumu, w którym Andrea Bocelli po raz pierwszy od 14 lat prezentuje całkowicie nowy materiał. Ostatni album Andrei Bocellego ukazuje powrót wokalisty do korzeni. Jest to niezwykle intymna kolekcja piosenek, które celebrują miłość, wiarę i rodzinę. Krążek został nagrany w domu artysty we Włoszech, z kolei produkcją zajął się legendarny Bob Ezrin (Pink Floyd, Lou Reed).

- Chciałem wrócić do moich wspomnień, kiedy byłem jeszcze młodym mężczyzną i grałem w barze na pianinie. Oczywiście od tego czasu wyprodukowałem wiele albumów, wykonałem wiele coverów, brałem udział w wielu różnych projektach. Jednak w pewnym momencie powiedziałem sobie: „Może nadszedł czas, aby włożyć mój własny wysiłek w poszukiwanie nowych piosenek, zacząć od nowa, tak jak to było w mojej karierze” - komentuje wokalista.

„Sì” czyli „Tak” jest albumem opowiadającym o sercu i duszy, pozytywnym nastawieniu i rodzinie, melodii i magii. Właśnie z tego powodu Andrea Bocelli wybrał prosty, ale silny tytuł. - W tym historycznym okresie, przez który teraz przechodzimy, zbyt często mówimy „nie”. Z kolei słowo „tak”, jest to słowo, które mówisz w momencie swojego pierwszego pocałunku, kiedy się z kimś zgadzasz, kiedy chcesz, aby ktoś poczuł się dobrze. „Sì”, jest słowem, które mówisz za każdym razem, gdy wszystko dobrze się kończy. Z tysiąca i jednego powodów, „sì” jest wyrazem pozytywnym, mocnym. To słowo, symbolizujące uczucia i emocje – tłumaczy artysta znaczenie tytułu albumu.

Najnowsza płyta zawiera także kilka duetów. Oprócz nagrania z synem, Bocelli śpiewa na niej również z takimi artystami, jak Ed Sheeran, Dua Lipa, Josh Groban – notabene artysta włączył piosenkę z Andreą Bocellim również na swoją ostatnią płytę „Bridges”, którą będzie prezentował jeszcze w tym roku na pierwszym występie w Polsce.

Jednym z największym koncertów Andrei Bocellego zaplanowanych w przyszłym roku będzie ten w Poznaniu – dla uczczenia stulecia powstania Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Występ wielkiego tenora na Stadionie Poznań ma być kulminacyjnym punktem tych niezwykłych obchodów, w które włączy się cała studencka społeczność stolicy Wielkopolski. Plenerowemu wydarzeniu przygotowywanemu z rozmachem w Poznaniu już towarzyszy duże zainteresowanie. Andrea Bocelli jest jednym z nielicznych światowych artystów, który podczas każdego pobytu w Polsce potrafi zgromadzić komplet publiczności na widowni. Zapowiada się więc, że w maju będzie tak samo! Występ Włocha zaplanowano na 11 maja 2019 roku na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Koncert współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Organizatorami są agencja Prestige MJM i Marcelin Management – operator Stadionu Poznań.

Bilety od początku sprzedaży, czyli blisko roku, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Można je nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie