Anwil - PBG Basket 75:63: Miłe złego początki

Kolejnej porażki w lidze doznał PBG Basket Poznań. Tym razem ...
Kolejnej porażki w lidze doznał PBG Basket Poznań. Tym razem ... archiwum / eM
Po świetnym meczu w poprzedniej kolejce i wygranej z Czarnymi Słupsk tym razem podopieczni Miliji Bogicevicia przegrali we Włocławku z miejscowym Anwilem 63:75.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak złego meczu w wykonaniu zespołu PBG Basket Poznań. Poznaniacy po świetnej grze i słabej skuteczności gospodarzy prowadzili już nawet 8 punktami. Tuż przed końcem pierwszej kwarty Anwil nieco zmniejszył straty, ale ostatecznie poznańscy koszykarze prowadzili po pierwszej kwarcie 20:15.

Niestety, osamotniony w ataku Eddie Miller nie był w stanie utrzymać przewagi Basketu w drugiej kwarcie. Gospodarze w szybkim tempie odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie, które zaczęło niebezpiecznie wzrastać. 14 punktów Eddiego Millera niewiele pomogło i do przerwy PBG Basket przegrywał z Anwilem Włocławek 33:43.

W trzeciej kwarcie na parkiecie walka toczyła się kosz za kosz. Dopiero na ponad 3 minuty do końca kwarty poznaniacy zmniejszyli straty do 7 punktów, a po punktach Millera nawet do 5 oczek (50:45). Minutę do końca kwarty po ładnej akcji Stelmacha było już 52:49. Gospodarze zdołali jednak odrobić dwa punkty i ostatecznie po trzech kwartach PBG Basket przegrywał we Włocławku 49:54.

W ostatnich dziesięciu minutach PBG Basket próbował jeszcze odrobić straty, ale na 3 minuty przed końcem to gospodarze zwiększyli przewagę aż do 14 punktów. Chwilę potem świetną akcję przeprowadził Eddie Miller, a kolejne 4 punkty dołożył Stelmach i zrobiło się 72:63. Niestety poznaniakom zabrakło czasu, a na dodatek celny rzut za 3 punkty oddał Łukasz Majewski. Ostatecznie PBG Basket przegrał we Włocławku z Anwilem Włocławek 63:75.

Była to już druga porażka poznaniaków w lidze z Anwilem. Powtórzyła się historia z meczu w Poznaniu, gdzie poznaniacy spotkanie przegrali także przez słabą drugą kwartę. W sobotę we Włocławku było podobnie, a drugie dziesięć minut PBG Basket przegrał aż 13:28.

Poznaniacy po meczu z włocławianami mają bilans 8-11 i aby zagrać w fazie play off, o cenne punkty będą musieli walczyć do ostatniego ligowego spotkania.

Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 75:63