Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Artenalia 2012 to także teatr!

Redakcja
Sześć studenckich zespołów teatralnych zaprezentuje swoje ...
Sześć studenckich zespołów teatralnych zaprezentuje swoje ... mat. prom.
Sześć studenckich zespołów teatralnych zaprezentuje swoje spektakle w Starej Rzeźni w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kultury Studenckiej Artenalia 2012.

Przedstawiliśmy Wam już program artenaliowych warsztatów, które odbywać się będą w Starej Rzeźni i koncertowy program wydarzeń rozgrywających się w KontenerArt.

Tym razem prezentujemy Wam teatralny program Artenaliów 2012.

sobota, 12 maja

17.30 - Teatr Wiem Kiedy Nie Mogę „Kropka nad 'i'”

Teatr powstał w 2001 i skupia swoją działalność wokół Centrum Profilaktyki Społecznej "Sedno" w Poznaniu i stowarzyszenia "MY". W pracy koncentruje się na odkrywaniu własnych możliwości, poprzez improwizację, rozwój ciała i głosu. Główny nacisk kładzie na pracę z wyobraźnią, poznawanie pozawerbalnych form komunikacji, poznawanie różnych rodzajów ekspresji, naukę wyrażania uczuć. Oparte na improwizacji sceny, etiudy teatralne, teksty i muzyka opracowana podczas prób, tworzą spektakl.

Tematem spektaklu "Kropka nad i" jest los człowieka społecznie wykluczonego, z różnych powodów. To spektakl o filozofii i mądrości człowieka, o ludzkiej wrażliwości, o zagubieniu, o pokonywaniu lęku przed światem zewnętrznym, w którym człowiek będzie czuł się coraz bezpieczniej. To także nasze losy, nasze życia. Przychodzą do nas, by zobaczyć siebie i kupić to co zapomniane a my patrzymy na życie przez pergamin i sprzedajemy im ich pomieszane wspomnienia. Jesteśmy interesującymi rozmówcami.

18.30 - Teatr Nieskromny „Zęby”

Teatr Nieskromny to teatr z wieloletnią tradycją. Pierwsze swoje kroki stawiał bowiem w 1995 roku. Założony przy II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie, do dziś niezmiennie podbija teatralne deski. Inicjatorem, a zarazem ojco-matką teatru jest Barbara Święcicka. To ona po dziś dzień sprawuje nad nim pieczę i niezmiennie zaraża teatralną energią. Początkowo "Nieskromny" działał jako kółko teatralne "produkujące" sztuki tylko na potrzeby szkolne. Z czasem jego działalność stała się jednak bardziej otwarta.

Najświeższym tworem teatru jest sztuka "Zęby". Jej główny napęd stanowią niewyczerpane pokłady energii i pomysłów drzemiące w nieskromnych pacholęciach. Siła grupy i jej radość z  tworzenia wypływa poniekąd z silnych więzi, jakie łączą członków Teatru Nieskromnego.

21.15 - Teatr Bez Vat „Servitium”

Teatr Bez Vat to pierwsze dziecko Marty Świerkowskiej. Mimo że grupa ma dopiero 6 lat, to młodzieńczą intuicję traktujemy jako atut i tryskamy swobodą improwizacji.

Servitium – z łac. oznacza zniewolenie. Wolność vs zniewolenie – co dla nas to oznacza? Jak się wyraża w codziennym życiu każda z tych wartości? Na ile jesteśmy świadomi swojej wolności jak i zniewolenia? Czy to nasz świadomy wybór czy pułapka bez wyjścia? Przede wszystkim na te pytania próbujemy poszukiwać odpowiedzi podczas spektaklu.


niedziela,13 maja


18.30 Studio Teatralne Próby „Poza fantazmatem normalności”

Jest sobie jakiś hotel, a my widzimy w nim ludzi, jak usiłują przebić się z solidarnością i miłością, jak wchodzą ze sobą w związki na chwilę, albo przez przypadek, albo w niebezpieczeństwie. W tym hotelu są ludzie, którzy solidaryzują się ze sobą w sposób bezwzględny i wchodzą ze sobą w związki, i robią tak okrutne, i bezwzględne rzeczy, coś, co wymyka się wszelkiej formie interpretacji. W tym hotelu we wszystkich związkach między ludźmi panuje rozkosz, która wymyka się wszelkiej formie interpretacji. I być może musimy stanąć oko w oko z naszym pożądaniem, żeby dotrzeć do samego rdzenia rozkoszy i siebie, a rozkosz ma wiele wspólnego z bezmyślnością. Przeżyjemy tutaj dzięki strategiom poza fantazmatem normalności

20.00 Grupa Concrit „Culture Production”
Grupa Contrit powstała w marcu 2011 roku, po rozłamie w Teatrze BezVat. Działalność grupy skupia się na komentowaniu obecnej sytuacji społeczno-politycznej.

Culture production koncentruje się na globalnych trendach kulturotwórczych i stawia pytania o świadomość nas, jako ich odbiorców. Zwraca szczególną uwagę na „ometkowanie” kultury, tego podstawowego filtru percepcji świata przez człowieka. Czy pracujące za półdarmo dzieci i dorośli w krajach trzeciego świata w szwalniach produkujących markową odzież, są w równym stopniu jej uczestnikami, tak jak konsumenci tej odzieży w krajach rozwiniętych? Czy żyjąc w zalewie brandów jesteśmy świadomi ich narzucającej się i właśnie kulturo-twórczej działalności? A może żyjemy „pomiędzy”, w Kampie opisanym przez Susan Sontag, szyderczo zdając sobie sprawę z korporacyjnych podstępów i dzięki temu uzyskujemy niezależność umysłu od narracyjnych tworów których nie chcemy uznać? 

21.00 Teatr Planeta M „Tempus Fugit”

Grupa „Planeta M” to teatr powstały w roku 2007 z inicjatywy Magdaleny Płanety. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. Od początku trwania tego projektu Płaneta skupia wokół siebie młodych, utalentowanych ludzi, dla których teatr staje się narzędziem poznawczym oraz środkiem wyrazu i ekspresji własnej.




**

**

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto