Asseco wciąż walczy w Zjednoczonej Lidze VTB: Asseco Prokom Gdynia 103:75 VEF Ryga

Maciej Czarniak
W Eurolidze ugrać się już nic nie da, ale ciągle pozostaje walka o kolejną rundę rozgrywek w lidze VTB. Asseco przystąpiło do meczu skoncentrowane i odniosło przekonujące zwycięstwo.

Już pierwsza kwarta sugerowała, że Prokom nie będzie miał problemu. Świetnie grał praktycznie cały zespół. Burrel, Ewing oraz zmiennicy trafiali raz za razem i po pierwszej kwarcie wypracowali przyzwoitą zaliczkę 8 punktów.

Druga kwarta to już popis gdynian, a Widenow był niekwestionowanym królem parkietu. W kwarcie trafił aż cztery "trójki" a cały zespół zdobył 31 punktów. Solidna gra obronna dawała wymierny rezultat w postaci przechwytów Ewinga czy Giddensa. Gdynianie mogli też pochwalić się aż 75% skutecznością w rzutach za dwa punkty.

Trzecia kwarta upłynęła w zasadzie na kontrolowaniu wyniku. Była to kolejna kwarta wyraźnie wygrana przez Mistrzów Polski. A cały zespół grał w niej równo i skutecznie. Przewaga przed ostatnią kwartą wynosiła już 21 punktów i wiadomo było, że Asseco tego meczu już nie przegra.

Ostatnia kwarta to "polowanie" na sto punktów. Coś czego zespołowi z Gdyni w tym sezonie dokonać się jeszcze nie udało. Pierwsza część kwarty przebiegła wyraźnie pod dyktando Prokomu, który zdobył 11 punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 92:60. Trener Pacesas grał już głownie rezerwami, ale nie przeszkodziło w odniesieniu podwójnego sukcesu - zarówno wygraniu meczu jak i stu punktowej zdobyczy.

Następny mecz w lidze VTB Asseco Prokom zagra już 5 stycznia z Mistrzem Ukrainy, Azowmaszem Mariupol.

Asseco Prokom Gdynia 103:75 VEF Ryga
(24:16, 31:25, 26:19, 20:15)

Asseco Prokom: Widenow 22, Burrell 14, Ewing 13, Witka 10, Wilks 9, Łapeta 9, Varda 8, Eldridge 6, Hrycaniuk 5, J.R.Giddens 4, Kostrzewski 3, Szczotka 0

VEF: Valters 19, Janicenoks 14, Parachowski 13, Berzins 11, Williams 8, Bertans 5, Selakovs 5, Laksa 0, Gadson 0