Awans na luzie

LIC
Groclin po momentami bardzo dobrej grze pokonał w Kłajpedzie Atlantas 4:1 i awansował do pierwszej rundy Pucharu UEFA. Podopieczni Duszana Radolsky’ego poza pierwszymi 20 minutami zagrali zdecydowanie ...

Groclin po momentami bardzo dobrej grze pokonał w Kłajpedzie Atlantas 4:1 i awansował do pierwszej rundy Pucharu UEFA.

Podopieczni Duszana Radolsky’ego poza pierwszymi 20 minutami zagrali zdecydowanie lepiej niż na własnym boisku. No cóż, stare porzekadło mówi, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala, a wczoraj Litwini na wiele pozwalali grodziskim piłkarzom.

Początek meczu był mało interesujący, porywisty wiatr bardzo utrudniał zawodnikom obu drużyn rozgrywanie akcji. Gospodarze w 5 min. mogli objąć prowadzenie, lecz strzał Deivydasa Lunskisa obronił Mariusz Liberda. Obrońcy Groclinu wyciągnęli słuszne wnioski z tej sytuacji i Atlantas do końca pierwszej połowy nie zagroził bramce Liberdy ani razu.

Grodziszczanie rozkręcali się w miarę upływu czasu. Sygnał do ataku dał Andrzej Niedzielan, który w 21 min. zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów, ale piłka lekko odbiła się od litewskiego obrońcy i minimalnie minęła słupek. 10 minut później Lumir Sedlacek dośrodkował do Radka Mynara, a ofensywnie grajacy czeski obrońca w bardzo trudnej sytuacji zdołał zagrać wzdłuż końcowej linii boiska. Nadbiegający Grzegorz Pasiak wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.
W 34 min. Groclin krótko rozegrał rzut rożny, Sebastian Mila zacentrował w pole karne, główkę Rasiaka Simas Skinderis obronił, ale nie miał już szans wobec dobitki Ivicy Kriżanaca. Groclin poszedł za ciosem, ale strzał Piotr Piechniaka zatrzymał się na słupku, a Mila na raty bez skutku próbował pokonać Siknderisa.,

W drugiej części meczu dwa gole dorzucił Andrzej Niedzielna Najpierw idealnie wszedł w tempo po zagraniu Piotra Piechniaka, a w 65 min. dobił piłkę po ładnym uderzeniu Piotra Rockiego w poprzeczkę. W międzyczasie słoweński arbiter mógł podyktować rzut karny po starciu bramkarza Atlantasu i Niedzielana, ale sędzia stwierdził, że faulu nie było, a dodatkowo ukarał napastnika gości żółtą kartką.
Im bliżej było końca, tym Groclin grał coraz bardziej na luzie. Wykorzystali to Litwini, którzy w ostatniej minucie po rzucie rożnym zdobyli honorowego gola.

Atlantas - Groclin Dyskobolia 1:4 (0:2)

Bramki: 1:0 Grzegorz Rasiak (31), 2:0 Ivica Kriżanac (34), 3:0, 4:0 Andrzej Niedzielan (47, 65), 4:1 Antanas Tarvydas (90).

Atlantas: Skinderis - Devejka, Cepauskas, Sernius, Lunskis (64. Ramonas), Ivaskevicius, Kauspadas, Dancenko, Cepas, Tarvydas, Kura.

Groclin: Liberda - Mynar, Pawlak, Kriżanac, Gorszkow - Piechniak, Sobolewski, (64. Zając), Mila (68. Woś), Sedlacek - Rasiak (55. Rocki), Niedzielan.
Żółte kartki: Kestutis Ivaskevicius, Daivysas Kura (Atlantas), Andrzej Niedzielan, Piotr
Piechniak (Groclin). Sędziował: Drago Kos (Słowenia).