Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

AZS Politechnika Big Plus Poznań - WKK Wrocław 74:72 [ZDJĘCIA]

Karol Kamiński
AZS Politechnika Big Plus Poznań - WKK Wrocław 74:72
AZS Politechnika Big Plus Poznań - WKK Wrocław 74:72 Grzegorz Dembiński
AZS Politechnika Big Plus Poznań na dwie sekundy przed końcem spotkania zapewnił sobie zwycięstwo 74:72 nad beniaminkiem pierwszej ligi, WKK Wrocław. Zwycięskie dwa punkty zdobył niezawodny w zeszłym sezonie rozgrywający Paweł Hybiak. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

- To był bardzo trudny mecz. Zespół WKK nie jest typowym beniaminkiem, który wszedł do ligi i jest jednym z najsłabszych zespołów - mówił po spotkaniu Paweł Hybiak.

Starcie było bardzo wyrównane. W pierwszej kwarcie AZS Politechnika Big Plus Poznań prowadził już sześcioma punktami, ale WKK samymi rzutami wolnymi zmniejszył stratę do tylko jednego punktu. W drugiej kwarcie zespół z Wrocławia objął prowadzenie, ale Adam Metelski nie pozwalał przeciwnikowi odskoczyć na więcej punktów i dwa razy doprowadzał do remisu. Bardzo dobra celność rzutów za trzy punkty Łukasza Ulchurskiego i Tomasza Baszaka pozwoliła gospodarzom zakończyć pierwszą połowę z czteropunktowym prowadzeniem.

Kolejne odsłony spotkania to wymiana ciosów. Silniejsi byli jednak poznaniacy, w szczególności dwaj najlepsi zawodnicy poprzedniego sezonu, Hybiak i Metelski, których celne rzuty pozwoliły AZS Politechnika Big Plus Poznań utrzymać czteropunktową przewagę przed ostatnią kwartą.

ZOBACZ: Warta znów liderem. Wideo z meczu z UKP

W ostatniej części meczu WKK doprowadził do wyrównania 72:72, ale świetny w tym spotkaniu Hybiak dał w ostatnich sekundach zwycięstwo swojej drużynie, w sumie zdobył 17 punktów. Jeszcze lepiej spisał się Metelski, który zapisał na swoje konto 20 punktów. To dużo lepiej niż w meczu z Jaworznem, gdzie obaj zawodnicy łącznie rzucili tylko 11 punktów.

- Rozegraliśmy dobry mecz, poza czwartą kwartą, kiedy na chwilę się pogubiliśmy. Na szczęście w końcówce przyszło opamiętanie i Paweł Hybiak doskonale rozwiązał wcześniej zaplanowaną akcję - mówił trener AZS Politechnika Big Plus Poznań, Waldemar Mendel.

Drugi wielkopolski pierwszoligowiec Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski po dramatycznym meczu uległ niespodziewanie w Lublinie Startowi 78:79.

(15:14, 27:24, 12:12, 20:22)

AZS Politechnika Big Plus Poznań: Metelski 20, Hybiak 17 (1x3), 11 Baszak 11 (3x3), Ulchurski 11 (3x3), Stankiewicz 7 (1x3), Sobkowiak 4, Szydłowski 4, Rostalski 0, Rutkowski 0;

WKK: Ł. Diduszko 17 (3x3), Koelner 17 (4x3), Leńczuk 14 (2x3), Szpyrka 10, Grzeliński 6, B. Diduszko 5 (1x3), Niesobski 3 (1x3), Kolowca 0, Bochenkiewicz 0, Trojan 0.