AZS UAM - MKS Będzin 1:3: A było tak blisko... [zdjęcia użytkownika MM]

agol9013
agol9013
Mimo ogromnej woli walki, którą akademicy pokazali w meczu z MKS, zespół z Poznania musiał uznać wyższość rywala.

Ślepsk - AZS UAM: 3:1: Porażka poznaniaków w Suwałkach

W sobotnie popołudnie 3 listopada AZS UAM Poznań podejmował u siebie gości z Będzina. Choć w mecz pewniej weszli przyjezdni (3:6), biało-niebieskim szybko udało się dogonić przeciwnika i narzucić mu swój styl gry – głównie dzięki mocnym serwisom. Goście popełniali błędy w przyjęciu, mylili się też w polu zagrywki. Poznaniacy wykorzystali nadarzającą się szansę i wygrali tę odsłonę meczu (25:19).

Początek drugiego seta wyglądał bardzo podobnie do otwarcia poprzedniej partii. MKS szybko zbudował przewagę punktową nad gospodarzami (1:5) i starał się ją utrzymywać. Plany te z wielkim zapałem próbowali zniweczyć poznaniacy, którzy zerwali się do walki w końcówce tej odsłony. Doprowadzili do wyrównania (22:22). Obie drużyny miały wiele okazji do rozstrzygnięcia seta na swoją korzyść, ostatecznie jednak lepsi okazali się zawodnicy MKS (35:37).

Duże znaczenie dla losów całego meczu musiała mieć trzecia partia, rozgrywana przy wyniku 1:1 w setach. Po wyrównanej końcówce także ona padła łupem będzinian (24:26). Przegrana źle wpłynęła na akademików. Nie stawiali oni już takiego oporu rywalowi, jak w poprzednich odsłonach spotkania. Ulegli 20:25 i 1:3 w całym meczu.

Porażka z MKS jest piątą ligową przegraną z rzędu poznańskich siatkarzy. Okazja do rewanżu na rywalu z Będzina nadarzy się już w niedzielę 4 listopada, kiedy to oba zespoły zmierzą się w rozgrywkach pucharowych. Mecz rozpocznie się o 16.00 w hali na Morasku. Wstęp jest bezpłatny.

AZS UAM Poznań – MKS Banimex Będzin 1:3 (25:19, 35:37, 24:26, 20:25)

AZS UAM Poznań: Bukowski, Walendzik, Mędrzyk, Vlk, Józefczak, Schulz, Mischke (libero) oraz Wojdyński, Makowski, Rutecki, Ożarski