AZS UAM - Stal Nysa 0:3: Porażka na inaugurację [zdjęcia]

agol9013
agol9013
Poznańscy siatkarze ulegli zawodnikom Stali AZS PWSZ Nysa 0:3 w pierwszym meczu sezonu ligowego. O losach całego spotkania mógł przesądzić pierwszy set, w którym poznaniacy nie wykorzystali 5 piłek setowych z rzędu.

Mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie dla gospodarzy. Szybko wypracowali oni dużą przewagę punktową i utrzymywali ją do końcówki pierwszej partii. Prowadzili już 24:19, jednak nie potrafili zadać rywalowi ostatniego ciosu i przegrali 25:27.

Porażka w pierwszej odsłonie wpłynęła na obraz kolejnych partii. Drugi set był właściwie jednostronnym popisem umiejętności gry gości. W ich składzie błyszczeli Łukasz Karpiewski - najlepszy siatkarz I ligi w ubiegłym sezonie oraz Piotr Łuka, były zawodnik m. in. Resovii Rzeszów i AZS Częstochowa. Podopieczni Damiana Lisieckiego byli bezsilni, popełniali sporo błędów i ostatecznie przegrali do 12.

Zaciętą walkę pokazali ponownie dopiero w końcówce trzeciego seta. Niestety, mimo obrony kilku piłek setowych ostatecznie ulegli 21:25. Komplet punktów wywieźli goście, trenowani przez Jarosława Stancelewskiego, którzy zapowiadają walkę o zwycięstwo w całych rozgrywkach

W kolejnym pierwszoligowym pojedynku AZS UAM Poznań zmierzy się na wyjeździe z zawodnikami Jadaru Siedlce.

AKS AZS UAM Poznań - Stal AZS PWSZ Nysa 0:3 (25:27, 12:25, 21:25)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani