AZS UAM vs. BBTS Bielsko-Biała: Urwaliśmy seta liderowi [zdjęcia]

agol9013
agol9013
W ostatnim siatkarskim pojedynku 2012 roku poznaniacy przegrali z liderem rozgrywek I ligi BBTS Bielsko-Biała 1:3. Tanio skóry jednak nie sprzedali.

Można było się spodziewać, że mecz między liderem rozgrywek a zespołem, który plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli, nie potrwa zbyt długo. Pierwszy set, przegrany przez podopiecznych trenera Lisieckiego różnicą 11 punktów (14:25) mógł w tym przekonaniu tylko utwierdzić. Nic bardziej mylnego.

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

W drugim secie akademicy nawiązali równą walkę z przeciwnikiem, wlewając w serca kibiców wiarę w możliwość zgotowania w hali na Morasku niemałej niespodzianki. Choć przegrali tę odsłonę meczu (23:25), pokazali, że między siatkówką w Poznaniu a siatkówką w Bielsku-Białej nie ma przepaści, którą sugerują oczka w tabeli.

Gra punkt za punkt trwała niemal przez cały trzeci set. W końcu biało-niebiescy wykorzystali czwartą piłkę setową (28:26) i rozstrzygnęli losy tej partii na swoją korzyść. Niestety, nie udała im się ta sztuka w kolejnym secie. Choć rozpoczęli go bardzo efektownie (9:3), goście zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Nie oddali go już do końca seta (20:25).

Siatkarze AZS UAM Poznań wywarli swoją grą bardzo dobre wrażenie na kibicach. Ci pozostaną z nim przynajmniej do 5 stycznia, kiedy to rozgrywki ruszą po świątecznej przerwie.

AZS UAM Poznań – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (14:25, 23:25, 28:26, 20:25)

AZS: Makowski, Schulz, Vlk, Józefczak, Wojdyński, Mędrzyk, Mischke (libero) oraz Rutecki, Ożarski, Walendzik.

BBTS: Maciończyk, Lewiński, Gaca, Kalembka, Wołosz, Błoński oraz Swaczyna (libero), Kwasowski, Modzelewski.