B-klasa: K.K.S. Wiara Lecha wygrywa w derbach Poznania

KKS_WL
KKS_WL
Wiara Lecha
W meczu VII kolejki rozgrywek poznańskiej B-klasy K.K.S. Wiara Lecha wygrała z Lotnikiem Poznań 2:1. Mecz obejrzało 100 widzów.

Pierwsza część spotkania zawiodła. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny raczyły nas dużą liczbą niecelnych strzałów. Pojedynek rozkręcił się w drugiej połowie. Ostro do przodu ruszyła Wiara Lecha, która w bardzo krótkim odstępie czasu kilka razy zagroziła bramce gości. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 55. minuty. Wówczas zagranie Wojciechowskiego wykorzystał Piestrzyński, który trafił do siatki po strzale z 16 metrów.

Po zdobyciu bramki na boisku dominowali podopieczni Dariusza Kustonia. Pełna kontrola nad spotkaniem przyniosła kolejnego gola. W 85. minucie z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Adamski. Piłka trafiła na głowę Górczaka, a po chwili znalazła się w siatce Lotnika. Gdy wydawało się, że kibole Lecha dowiozą dwubramkowe zwycięstwo, po jednym z błędów w środkowej strefie boiska goście przeprowadzili kontrę zakończoną zdobyciem bramki kontaktowej. Na wyrównujące trafienie zabrakło już czasu i Wiara Lecha odniosła czwartą wygraną w sezonie.

KKS WIARA LECHA – LOTNIK POZNAŃ 2:1 (0:0)
Bramki: Piestrzyński (55), Górczak (85) – Becela (90)
Żółta kartka: Smulkowski (Lotnik Poznań)
KKS Wiara Lecha: Salachna – Nowak, Olaszczyk, Kujawski (72. Górczak) – Wawrzyniak, Ślisiński, Wojciechowski, Bąkowski (60. Siejek), Szenfeld – Oleszak (46. Żurczak), Piestrzyński (57. Adamski)
Lotnik Poznań: Ciach - Rybaczyk, Jaszkul, Strojny, Pietrasz - Kozioł, Staszak (65. Michalczyk), Smulkowski, Lekier (80. Karabacz) - Depczyński (60. Wacław), Becela