BARAŻE SIATKAREK - Dramat z happy endem

JAC
Poznańskie siatkarki jak na razie skutecznie bronią się przed spadkiem z LSK. - Fot. Sz. Siewior
Nieprawdopodobnych emocji dostarczył drugi mecz barażowy o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Piast Szczecin po ponad dwugodzinnej walce przegrał z ekipą Swarzędz Meble AZS AWF Poznań 2:3.

Mecz w Szczecinie rozpoczął się od kuriozalnego rezultatu w pierwszym secie. Poznanianki wygrały go bowiem 25:8! Rzadko zdarza się, aby takim wynikiem kończyły się partie w polskiej lidze. Zespół gospodarzy zwyciężył w drugim secie 25:18, ale trzecia partia, najbardziej wyrównana, znowu przyniosła sukces gościom 25:22. W czwartym secie AZS prowadził już 21:12, ale ostatecznie przegrał 24:26. Emocje sięgnęły zenitu w tie-breaku. Na przerwę techniczną siatkarki schodziły przy prowadzeniu Piasta 8:5. Pauza dobrze zrobiła poznaniankom, które najpierw doprowadziły do remisu 9:9, a potem wygrywały już 13:10. Jeszcze poderwały się szczecinianki (13:12), ale ostatnie słowo należało do gości i akademiczki wygrały 15:13, a cały mecz 3:3. Kolejne dwa mecze obu drużyn po świętach wielkanocnych w Poznaniu.