Bayern powiększa przewagę

LEM
Bayern Monachium zrobił kolejny krok w drodze do mistrzostwa, choć tylko zremisował z broniącym się przed spadkiem Mainz 2:2. Zapowiadało się na sporą niespodziankę, bo broniący tytułu Bawarczycy już po 13 minutach ...

Bayern Monachium zrobił kolejny krok w drodze do mistrzostwa, choć tylko zremisował z broniącym się przed spadkiem Mainz 2:2.
Zapowiadało się na sporą niespodziankę, bo broniący tytułu Bawarczycy już po 13 minutach przegrywali 0:2 po trafieniach Mohameda Zidana i Manuela Friedricha. Goście z Monachium jednak zdołali jeszcze przed przerwą wyrównać, po strzałach Roya Makaaya.
Najgroźniejszy konkurent Bayernu, HSV przegrał w Hamburgu z Bayerem Leverkusem 0:2 i traci już pięć punktów do lidera. Drużyna z Leverkusen awansowała na piąte miejsce w tabeli i poważnie liczy się w walce
o start w Pucharze UEFA.
Szlagierem kolejki był niedzielnym mecz Werder Brema z Schalke. Z dużej chmury spadł mały deszcz, bo pojedynek zakończył się remisem 0:0. Ten wynik oznacza, że zespół z Gelsenkirchen stracił już szanse na miejsce premiowane udziałem w Lidze Mistrzów.
Trwa zacięta walka o pozostanie w Bundeslidze. Cztery zagrożone degradacją zespoły – Koeln, Kaiserslautern, Frankfurt jak i Wolfsburg wywalczyły cenne zwycięstwa.
Hertha Berlin, kolejny kandydat do gry w europejskich pucharach, zremisował 2:2 w Moenchengladbach. Borussia Dortmund wygrała u siebie 2:1 z FC Nuernberg i także ma jeszcze (przynajmniej teoretyczne) szanse na występy w pucharze UEFA. Niestety nadal nieskuteczny jest Euzebiusz Smolarek. Naszego reprezentanta wyręczył Florian Kringe, który zdobył obie bramki dla Borussii.