Beenhakker przestał ufać lechitom

W meczu z Irlandią Północną na boisku pojawił się jedynie Robert Lewandowski, który w 61 minucie zmienił Rafała Murawskiego. Cały mecz na ławce przesiedzieli Bartosz Bosacki i Seweryn Gancarczyk.

Mecz Polska - Irlandia Północna miał dać odpowiedź na pytanie, czy piłkarze Leo Beenhakkera są w stanie jeszcze walczyć o mundial w RPA. Po zaciętym, ale raczej brzydkim meczu padł remis 1:1. Powiedzieć, że piłkarze Lecha Poznań nie grali pierwszych skrzypiec, to nic nie powiedzieć. Holenderski szkoleniowiec nie wystawił w pierwszym składzie żadnego reprezentanta "Kolejorza". Na środku pomocy znalazło się za to miejsce dla Rafała Murawskiego, który jeszcze parę miesięcy temu był liderem poznańskiej drużyny.

Dopiero w 61 minucie na placu gry pojawił się Robert Lewandowski. Napastnik Lecha zmienił właśnie Murasia i trzeba przyznać, że od momentu jego wejścia na boisko rozpoczęło się szturmowanie bramki wyspiarzy. Lewy nie miał żadnej stuprocentowej sytuacji, ale wyróżnił się walką i błyskotliwym podaniem do Pawła Brożka, który z łatwością wyłożył piłkę nabiegającemu Mariuszowi Lewandowskiego. Pomocnik Szachtara Doniec z pomocą irlandzkich obrońców zdołał umieścić piłkę w siatce.

Całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwowali Bartosz Bosacki i Seweryn Gancarczyk.