Beny bohaterem

JAC
W twardej walce o piłkę podczas wczorajszego boju Dariusz Małecki z Pocztowca (z prawej) i Mirosław Kluczyński z Grunwaldu. Fot. A. Szozda

Bramkarz Pocztowca Arkadiusz Matuszak, zwany przez kolegów z boiska Benym, był bohaterem pierwszego pojedynku o mistrzostwo Polski. Mecz Pocztowca z Grunwaldem rozstrzygnął się bowiem dopiero w rzutach karnych. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 1:1 (0: 0).

Pocztowiec wygrał rzuty karne 5-4, a Matuszak trzykrotnie był lepszy od laskarzy Grunwaldu. Obronił strzały Mirosława Kluczyńskiego, Roberta Grzeszczaka i drugą siódemkę wykonywaną przez Tomasza Choczaja. Z kolei o ostatecznym zwycięstwie Pocztowca zadecydował Dariusz Rachwalski, który pokonał Mariusza Chyłę.
Wczorajsze, pierwsze spotkanie finałowe stało na dobrym poziomie. Obie drużyny, znające się doskonale, wiele uwagi poświęcały przede wszystkim grze w obronie. Rzeczywiście długimi momentami brakowało klarownych sytuacji pod obiema bramkami, bo asekuracja z obu stron była wręcz wzorowa. W pierwszej połowie Pocztowiec dwa razy zagroził bramce rywali, podobnie jak Grunwald, ale gole nie padły.
Wreszcie w 44 minucie wojskowi objęli prowadzenie po bramce Szymona Hutka. Pocztowiec rzucił się do odrabiania strat, ale długo nic z tego nie wynikało. W 62 minucie w polu bramkowym sfaulowany został Krzysztof Kmieć, a chwilę później karnego pewnie wykorzystał Rafał Grotowski i było 1:1. Taki wynik utrzymał się do 70 minuty, a w dogrywce nie padła żadna bramka. O losach meczu rozstrzygnęły rzuty karne, w których bohaterem okazał się Matuszak. Dzisiaj o godz. 18.00 na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi odbędzie się drugie spotkanie finałowe. Jeżeli wygra Pocztowiec – zdobędzie mistrzostwo Polski, jeśli zwycięży Grunwald – w niedzielę rozegrany zostanie decydujący pojedynek na stadionie przy ul. Promienistej (12.00). Wczoraj w pierwszym meczu o brązowy medal Gąsawa pokonała Start Gniezno 6:2 (2:2).