Bez recepty na beniaminka

Ryszard BINCZAK
Nie radzą sobie z beniaminkami ekstraklasy koszykarze Gipsaru Stal Ostrów. W Bydgoszczy przegrali z Astorią 82:88, a teraz zmuszeni byli uznać wyższość Wisły/Unii 83:82.

Trener Andrzej Kowalczyk nie ukrywał, iż bardzo obawia się spotkania z kolejnym beniaminkiem ekstraklasy - Wisłą/Unią Kraków. Nie zapomniał jeszcze o niedawnej porażce swojego zespołu z innym nowicjuszem, Astorią Bydgoszcz 82:88.
Mecz w Krakowie rozpoczął się bardzo dobrze dla ostrowian, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:0. Nie zdołali jednak odskoczyć rywalom na bezpieczną odległość.

Przez większą część meczu wynik oscylował wokół remisu. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Przez 10 minut trwała walka o każdą piłkę. Na 28 sekund przed końcową syrena Gipsar prowadził 82:81. jednak po szybkiej kontrze punkty dla krakowian zdobył Łukasz Seweryn i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 83:82.

Wisła/Unia - Gipsar 83:82

(18:20, 21:21, 24:22, 20:19)

Unia/Wisła: Ansley 25 (2x3), Żurawski 16, Hughes 15 (1x3), Tulikovic 12 (2x3), Sulowski 7, Seweryn 5, Suski 0.

Gipsar Stal: Sessoms 27 (7x3), Earl 16, Sabaliauskas 13 (3x3), Sroka 6, Szawarski 6, Szcześniak 5 (1x3), Micuda 5, Grudziński 4.