Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczny Poznań: Coraz spokojniej na Wildzie!

Redakcja
W naszym raporcie o stanie bezpieczeństwa w poznańskich ...
W naszym raporcie o stanie bezpieczeństwa w poznańskich ... archiwum / Marcin Błaszkiewicz
W naszym raporcie o stanie bezpieczeństwa w poznańskich dzielnicach przedstawiamy Wam dane z Wildy. Wielu mogą zaskoczyć!

Niedawno pisaliśmy o podsumowaniu 2010 roku, jakie przygotowała poznańska policja. Przedstawione tam dane dotyczyły jednak całego Poznania. Tym razem przyglądamy się, jak wygląda stan bezpieczeństwa w poszczególnych dzielnicach. W poniedziałek przedstawiliśmy Wam stan bezpieczeństwa na Starym Mieście, we wtorek pisaliśmy o Jeżycach, w środę zajęliśmy się Grunwaldem, dziś przyszła kolej na Wildę.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Poznaniu policja zanotowała spadek o 681 przestępstw (czyli o 4,1 pkt. proc.) w stosunku do roku 2009 w omawianych poniżej kategoriach. Na terenie działania komisariatu Wilda ta dynamika była znacznie lepsza, ponieważ liczba zgłoszonych przestępstw spadła aż o 11,4 pkt. proc. To najlepszy wskaźnik w Poznaniu!

Obserwując policyjne statystyki dotyczące przestępstw popełnionych w ubiegłym roku na Wildzie można powiedzieć, że w porównaniu z 2009 roku są one bardzo dobre! W żadnej z kategorii nie zwiększyła się liczba zgłoszonych przestępstw!

Na dokładnie takim samym poziomie jak w 2009 roku pozostała ilość zgłoszonych na terenie Wileckiego komisariatu policji kradzieży samochodów oraz bójek i pobić. Nieznacznie, bo o 3 pkt. proc. spadła liczba zgłoszonych kradzieży. Jednocześnie wzrosła wykrywalność sprawców kradzieży samochodów o 3 pkt. proc. (do 20 proc. – najlepszy wynik wśród poznańskich komisariatów!). Spadła natomiast wykrywalność sprawców w przypadku bójek i pobić aż o 8 pkt. proc. – do 84 proc., co jest niezłym wynikiem przy poznańskiej średniej 79,3 proc.

O prawie 15 pkt. proc. zmniejszyła się liczba zgłoszonych na Wildzie włamań, o blisko 26 pkt. proc. – uszkodzeń mienia i aż o 27,5 pkt. proc. – liczba rozbojów. Co ciekawe, wykrywalność sprawców rozbojów pozostała na prawie takim samym poziomie jak w 2009 roku – 74 proc. (jedne z najniższych wyników w Poznaniu, gorsze ma tylko komisariat Targi), natomiast policji udało się ustalić jedynie 18,1 proc. sprawców uszkodzeń mienia (o 2 pkt. proc. więcej niż w 20009 roku).

Czytaj także:
Monitoring miejski jest coraz skuteczniejszy

Od 2 miesięcy przy miejskim monitoringu dyżurują cywile. Efekty to blisko 1200 interwencji i poprawiające się bezpieczeństwo na poznańskich ulicach.

Mniej blokowisk - mniej przestępczości

Blokowiska to miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do rozbojów, dewastacji i innych drobnych przestępstw. Wszystkiemu jest winny sposób zagospodarowania przestrzeni - o tym, jak to zmienić, uczyli się poznańscy policjanci.

Gdzie w Poznaniu jest najbardziej niebezpiecznie?

W naszym mieście spada liczba przestępstw - tak przynajmniej wynika z policyjnej mapy zagrożeń.

Dni Kariery 2011
22 marca, godz. 9-16
gmach główny Uniwersytetu Ekonomicznego


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto