Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne dyżury doradcy zawodowego online

Kasia Przybylska
Kasia Przybylska
Jakich specjalistów poszukują przedsiębiorstwa? Co zrobić, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Już wkrótce na te i inne pytania będzie można zadać doradcy zawodowemu, który będzie dyżurował na portalu Edustacja.pl.

Z bezpłatnych porad będzie mógł skorzystać praktycznie każdy - zarówno osoby bezrobotne, jak i pracujące, a także studenci i uczniowie szkół średnich, zastanawiający się nad tym, jaką ścieżkę kariery wybrać dla siebie.

- Zdecydowaliśmy się na uruchomienie doradztwa zawodowego online na naszym portalu z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że takie same konsultacje prowadziliśmy w ramach realizowanego przez naszą firmę projektu unijnego i cieszyły się sporym zainteresowaniem Wielkopolan. Teraz chcemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców – mówi Karolina Kotkowska, kierownik ds. marketingu i PR w poznańskiej firmie Edustacja.pl. I dodaje: - Drugim powodem jest fakt, że doradztwo zawodowe online jest po prostu wygodne. Wiele osób przyznaje, że chciałoby skorzystać z takiej porady, ale na co dzień nie mają na to czasu bądź obawiają się kosztów związanych z profesjonalną konsultacją. My gwarantujemy ją bezpłatnie.

Dyżury będą się odbywać dwa razy w tygodniu, począwszy od 19 października, zarówno w godzinach przedpołudniowych, popołudniowych jak i wieczornych – tak, aby każdy mógł porozmawiać z doradcą w dogodnym dla siebie czasie. Dokładny harmonogram już wkrótce pojawi się na stronie www.edustacja.pl. Łącznie odbędzie się blisko 140 godzin konsultacji.

Przeprowadzenie wirtualnych dyżurów będzie możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu zainstalowanemu zarówno na komputerze doradcy, jak i na stronie www.edustacja.pl. Po wejściu na portal wystarczy kliknąć na widoczną na stronie ikonkę informującą o tym, że doradca jest dostępny. Dzięki temu, że rozmowa jest prowadzona na czacie – nikt poza doradcą i osobą, której porada jest udzielana, nie widzi jej treści, przez co doradztwo ma charakter indywidualny, anonimowy i przebiega z zachowaniem wszelkich zasad prywatności.

O co można pytać doradcę? Praktycznie o wszystko, co wiąże się z rozwojem zawodowym i zdobywaniem nowych kwalifikacji, ale też o to, jak stać się bardziej asertywnym względem szefa czy co zrobić gdy w pracy pojawia się np. mobbing.

- Na takie dyżury zgłaszają się często osoby, które bezskutecznie poszukują pracy i są już tym zniechęcone. Wówczas wspólnie analizujemy wszystkie podjęte przez te osoby działania, czytamy wysyłane przez nie aplikacje i staramy się zdiagnozować przyczyny takiej sytuacji – tłumaczy Lucyna Weroniczak, pedagog, socjoterapeutka, trener II stopnia, jedna z doradczyń zawodowych, która będzie udzielać porad online. - Na doradztwo zgłaszają się również ludzie, którzy mają pomysł na siebie, na nowy biznes, ale nie wiedzą jak go urzeczywistnić. My staramy się im w tym pomóc.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto