Biało-czerwoni przed mistrzostwami Europy w squashu

1 października w Poznaniu rozpoczną się mistrzostwa Europy w squashu – dyscyplinie, która staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. W turnieju wystąpią reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Squash cały czas uchodzi w Polsce za sport elitarny, w który grają głównie osoby zamożne, ale powoli to się zmienia.
- W naszym kraju to sport ciągle bardzo młody, ale powstaje coraz więcej klubów i miejsc, gdzie można grać w squasha – mówi Piotr Samborowski, dyrektor ME w squashu.

Mimo braku dłuższych tradycji, Polska ma Polską Federacją Squasha i własną reprezentację narodową zarówno kobiet jak i mężczyzn. Choć squash w Polsce to cały czas dość nowy sport, nasza reprezentacja odniosła już kilka sukcesów. W 2003 r. drużyna mężczyzn zajęła trzecie miejsce, a na kolejne osiągnięcia trzeba było poczekać do lat 2006 i 2008 kiedy reprezentacja kobiet zdobyła srebrne medale oraz 2007, kiedy panie zajęły w turnieju trzecie miejsce.

- Nastroje w drużynie są bardzo dobre, z formy też jestem zadowolony – mówi aktualny mistrz Polski, Wojciech Nowisz. – Za najgroźniejszego naszego rywala uznaję Łotwę, z którą często się mierzymy, ale ostatnio przegraliśmy.

Turniej zostanie rozegrany na kortach klubu Squash Park (ul. Strzeszyńska 61A). 1 i 2 października odbędzie się faza grupowa, w której mężczyźni będą rywalizować w ramach 4 grup. Później nastąpi dzień finałowy, w którym najlepsze zespoły będą walczyć o medale w systemie pucharowym. Kobiety ze względu na mniejszą liczbę drużyn rozegrają turniej w systemie każdy z każdym.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny!