Białoruś – Polska 6:3: Porażka Polek na początek hokejowych mistrzostw

W Poznaniu trwają Mistrzostwa Europy Grupy B Kobiet w Hokeju na ...
W Poznaniu trwają Mistrzostwa Europy Grupy B Kobiet w Hokeju na ... eM
W Poznaniu trwają Mistrzostwa Europy Grupy B Kobiet w Hokeju na Trawie. W pierwszym meczu Polki przegrały z Białorusinkami 3:6.

Ten rok obfituje w Poznaniu w ważne imprezy hokejowe. W lutym nasze miasto byłą areną halowych Mistrzostw Europy, a w poniedziałek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Grupy B Kobiet.

Na boisku AWF rywalizuje 8 drużyn – oprócz reprezentacji Polski są to zespoły – Rosja, Ukraina, Francja, Szwajcaria, Szkocja, Walia i Białoruś. Stawką mistrzostw jest walka o powrót do europejskiej elity - dwie najlepsze drużyny w poznańskim turnieju zapewnią sobie udział w mistrzostwach grupy A, które odbędą się za dwa lata.

Drugim ważnym celem mistrzostw jest wyłonienie drużyn, które otrzymają przepustkę do udziału w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Polki, które na lutowych mistrzostwach w hali zajęły piąte miejsce, swój udział w rozpoczętym w poniedziałek turnieju rozpoczęły niestety od porażki z Białorusią 3:6. O przegranej zdecydowała fatalna skuteczność Polek. Nasza reprezentacja miała przewagę, której nie potrafiła zamienić na bramki. Zdecydowanie skuteczniejsze były rywalki, które już po 18 minutach prowadziły 2:0, a do przerwy 3:0.

W drugiej połowie Polki poprawiły skuteczność i ze stanu 0:5 doprowadziły do wyniku 3:5, ale Białorusinki zachowały zimną krew, wygrywając ostatecznie 6:3.

Kolejny mecz polskie laskarki rozegrają w środę, a ich rywalem będzie ekipa Walii – początek meczu o godz. 16.30.

Wstęp na wszystkie mecze odbywające się na stadionie AWF jest bezpłatny.

Polska – Białoruś 3:6 (0:3)

Bramki: Ilków-Gołąb. Piechnik, Krasińska – 2 Michejczuk, 2 Szyntar, 2 Kulinkowicz.

Polska: Nowicka - Szczurek, Zagajska, Hawrot, Bugała, Katerla, Wieloch, Krasińska, Polewczak, Rybacha, Wiśniewska, Sztybrych, Okaj, Ilków-Gołąb, Piechnik, Walasek.