Bieg Niepodległości w Poznaniu: Świetne czasy na nowej trasie biegu z udziałem prawie 4 tys. zawodników. Przed startem odśpiewano hymn

Radosław Patroniak
Kamil Szymaniak ukończył bieg na dystansie 10 km w świetnym czasie, poniżej 31 minut Adam Jastrzębowski
Kamil Szymaniak z Torunia w czasie 30:52 i Izabela Paszkiewicz z Terespola z rezultatem 32:43 zostali zwycięzcami 7. Biegu Niepodległości PolandRun w Poznaniu. Przed startem na ulicy Grunwaldzkiej prawie 4 tys. biegaczy odśpiewało hymn narodowy. Bieg ukończyło 3780 zawodników.

34-letnia Izabela Paszkiewicz razem wygraną w Biegu Niepodległości zapewniła sobie tytuł mistrzyni Polski w biegu na 10 km. Nie było to zaskoczeniem, ponieważ to ona uchodziła za główną faworytkę. Drugie miejsce zajęła świeżo upieczona mistrzyni Polski w biegu na 5 km, Sabina Jarząbek (KKL Kielce) z czasem 33:38, a trzecie Natalia Bielak (SMS Szklarska Poręba) z wynikiem 34:13.

Wśród mężczyzn 12 sekund za plecami 32-letniego Kamila Szymaniaka finiszował na ulicy Grunwaldzkiej Jakub Gorzelańczyk (MKS Siechnice), a sekundę za nim Aleksander Dragan (KKL Kielce). Po raz pierwszy w historii bieg rozegrano wyłącznie na jednej ulicy. Półmetek rywalizacji na Grunwaldzkiej znajdował się przy cmentarzu na Junikowie.

Z kolei w 10. Lubońskim Biegu Niepodległości najlepsi okazali się Monika Brzozowska z Czerwonaka (35:38) i Paweł Tarasiuk z Poznania (32:43). W zawodach na dystansie wystartowało prawie tysiąc osób. Na ulicach Lubonia również nie brakowało akcentów patriotycznych i zwłaszcza młodych fanów, którzy brali udział w konkursie "Mistrzowie kibicowania".

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]'