"Bieg Piotra i Pawła" wokół Jeziora Maltańskiego [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Bieg Piotra i Pawła na Malcie
Bieg Piotra i Pawła na Malcie Waldemar Kaiser
W "Biegu Piotra i Pawła" wystartowało około tysiąca osób. Bieg odbył się w niedzielne przedpołudnie na poznańskiej Malcie. Zobacz zdjęcia!

III Bieg Piotra i Pawła wygrał Mateusz Maik, który dziesięciokilometrową trasę wokół Jeziora Maltańskiego przebiegł w 32 minuty i 2 sekundy. Drugi na mecie z czasem 32 minuty i 54 sekundy zameldował się Szymon Belgrau. Trzecie miejsce zajął Maciej Muślewski, któremu przebiegnięcie dystansu 10 km zajęło 34 minuty i 49 sekund.

Spośród pań najlepszy rezultat osiągnęła Agnieszka Pelc-Wanielista. Bieg ukończyła z czasem 40 minut i 13 sekund. Druga na mecie zameldowała się Dorota Przybysz (40 minut i 30 sekund), a trzecia - Karolina Wall (42 minuty i 34 sekundy).

Po biegu głównym odbyły się biegi dziecięce.