18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Biennale Sztuki dla Dziecka - Biennalowe wiatraki kręcą Poznaniem

Artykuł sponsorowany
Archiwum organizatora
To będzie tydzień niezwykłych spotkań ze sztuką pod hasłem słowa. Zaprasza na nie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. 2 czerwca rozpoczyna się 19. Biennale Sztuki dla Dziecka, które potrwa 7 dni.

Impreza o 40-letniej tradycji obrodzi koncertami, spektaklami i seansami filmowymi, na które bilety warto kupić z wyprzedzeniem. Będzie można również zobaczyć wystawy i instalacje oraz bawić się na wiele twórczych sposobów, w większości bezpłatnie. Z tej wyjątkowej oferty kulturalnej, obejmującej niemal 50 propozycji, łącznie 200 wydarzeń, może skorzystać ponad 13 tysięcy uczestników.

Lider zespołu „Raz, Dwa, Trzy” Adam Nowak w poniedziałek 3 czerwca, zaśpiewa „Spisane okoliczności dorastania” swojego nastoletniego syna Jana Juliana Nowaka, który jest autorem tekstów premierowych piosenek. Muzykę do nich skomponował Karim Martusewicz z zespołu VooVoo. Premierowy i jedyny zaplanowany taki koncert w Polsce przygotowano dla wielopokoleniowej widowni, można zabrać na niego dziecko nawet 8-letnie.

Podczas koncertu „Lutosławski dla dzieci” utwory kompozytora stworzone do słów Juliana Tuwima wykona znakomita wokalistka Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik, wizualizacjami wzbogaci je VJka Jagoda Chalińska. Znane teksty poety w niezwykłych aranżacjach na dwa fortepiany i instrumenty perkusyjne zabrzmią 6 czerwca w Sali Wielkiej CK Zamek.

Kilkunastu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne pojawi się na scenie 3 czerwca, w trakcie „Słowoświatów”, by zabrać dzieci i rodziców w podróż po różnych stylach muzycznych.

Gratką będzie najnowszy program Kabaretu Hrabi „Bez wąsów”. Artyści z pełną odpowiedzialnością, ale i swym doskonałym kabaretowym warsztatem, pierwszy raz zmierzą się z dziecięcym poczuciem humoru. Salwy śmiechu zabrzmią w piątkowe popołudnie w Scenie na Piętrze.

Będzie niepowtarzalna okazja, by na Biennale zobaczyć ciekawe projekty teatralne spoza Poznania. Na „Maszynę do opowiadania bajek” Teatru Pinokio z Łodzi trzeba się wybrać do Malarni Teatru Polskiego, do Pawilonu Nowa Gazownia na „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”.

Instalacje artystyczne, które podczas tygodnia imprezy będą powiększać się za sprawą dzieci biorących udział w warsztatach plastycznych, odmienią Park Starego Browaru i Park Wilsona, który również gościć będzie opowiadaczy historii. Główny gmach Biblioteki Raczyńskich przy placu Wolności odkryje swe tajemnice przed poszukiwaczami słów, projektantami liter i fanami książek. Warto na taką wyprawę zabrać książkę na wymianę, by zdobyć nową lekturę, ale i bawić się wśród artystycznych obiektów instalacji „Nowe życie książki”.

Szczegółowy program www.biennaledladziecka.pl

Bilety dostępne w punkcie informacyjno-biletowym w CK Zamek, codziennie w godz. 11.00–19.00, podczas Biennale od 2–8 czerwca w godz. 8.30–18.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto