Biofarm Basket Poznań: zwycięstwo na inaugurację sezonu [ZDJĘCIA]

Małgorzata Demuth-Kubiak
Biofarm Basket Poznań: zwycięstwo na inaugurację sezonu
Biofarm Basket Poznań: zwycięstwo na inaugurację sezonu Beata Brociek
Biofarm Basket Poznań w sobotę zadebiutował w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Poznańska drużyna wygrała na własnym boisku! Pokonała GKS Tychy.

Od pierwszych minut Biofarm Basket Poznań zyskiwał przewagę na boisku. W I kwarcie drużyna wypracowała ośmiopunktową przewagę, przede wszystkim dzięki celnym rzutom za 3 punkty. W drugiej kwarcie gra była bardziej wyrównana, natomiast w drużynie gospodarzy ciężar zdobywania punktów wziął na siebie doświadczony Adam Metelski, dzięki któremu przewaga wzrosła do 12 punktów.

W drugiej połowie zmienił się obraz meczu. Goście się zmobilizowali i zaczęli odrabiać straty. Walka była wyrównana. Ostatecznie drużyna Biofarm Basket Poznań wygrała mecz 69 – 65. Najwięcej punktów zdobyli Damian Szymczak 18, Piotr Wieloch 17 oraz Adam Metelski 14.

można oczekiwać kolejnych spotkań.

Punkty zdobywali: Szymczak 18, Wieloch 17, Metelski 14, Gruszczyński 7, Szydłowski 6, Bręk 5, Michalik 2, Frąckowiak 0, Stankowski 0, Smorawiński 0.