Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cash Trapping przy bankomatach. Tak złodzieje mogą cię okraść. Zachowaj czujność! [Wideo]

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
Bezczelność niektórych złodziei zdaje się nie mieć granic. Ich ofiarami padają nawet osoby korzystające z bankomatów. Tzw. cash trapping staje się coraz częstszą metodą okradania klientów. Co powinieneś zrobić, jeśli bankomat nie wydał pieniędzy? Wyjaśniamy, jak chronić się przed tą metodą kradzieży! SPRAWDZĆIE! >>>>>
Bezczelność niektórych złodziei zdaje się nie mieć granic. Ich ofiarami padają nawet osoby korzystające z bankomatów. Tzw. cash trapping staje się coraz częstszą metodą okradania klientów. Co powinieneś zrobić, jeśli bankomat nie wydał pieniędzy? Wyjaśniamy, jak chronić się przed tą metodą kradzieży! SPRAWDZĆIE! >>>>>Pixabay
Bezczelność niektórych złodziei zdaje się nie mieć granic. Ich ofiarami padają nawet osoby korzystające z bankomatów. Tzw. cash trapping staje się coraz częstszą metodą okradania klientów. Co powinieneś zrobić, jeśli bankomat nie wydał pieniędzy? Wyjaśniamy, jak chronić się przed tą metodą kradzieży!

Spis treści

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

od 16 lat

Czym jest cash trapping?

Prostą i niestety skuteczną metodą oszustwa jest cash trapping. Jego ofiarą padają osoby decydujące się na wypłatę gotówki z bankomatu. W zasadzie złodzieje dokonują drobnej modyfikacji przy bankomacie tak, aby zablokować wydawanie pieniędzy. Teoretycznie nie powinno to działać, gdyż bankomat powinien wycofać wypłatę pieniędzy. Tak jednak się nie dzieje.

Polecamy

Jak przebiega proces kradzieży?

Poza ostatnim etapem wypłata gotówki przebiega tak jak zazwyczaj. Jedyną różnicą jest to, że pieniądze tylko teoretycznie wychodzą z bankomatu. Tak przynajmniej odbiera to urządzenie. Z kolei wypłacający nigdy ich nie otrzymuje. Wszystko dlatego, że w szczelinie bankomatu jest zamontowana zaślepka.

Kradzież z bankomatu - zaślepka z taśmą

Zaślepka w bankomacie powoduje zablokowanie odbioru pieniędzy. Teoretycznie pieniądze powinny wrócić do bankomatu - tak jednak się nie dzieje, ponieważ na wspomnianej zaślepce jest zamontowana taśma dwustronna. Do tej przyklejają się banknoty, powstrzymując ich wycofanie przez bankomat - co zwykle się dzieje, gdy nikt nie odbierze w określonym czasie wypłaconych pieniędzy.

">

Polecamy

Jak uchronić się przed cash trappingiem?

Z zasady ochrona przed tą metodą jest niezwykle trudna. Trudno zauważyć listy służące za zaślepki. Jednak można to sprawdzić. Jak? Wystarczy delikatnie pociągnąć za element, przy którym otwiera i zamyka się otwór wydający gotówkę. Jeśli się przesunie, będzie to oznaczało, że został on zmodyfikowany.

Nie dostałeś gotówki z bankomatu? Zostań przy nim!

Może być również tak, że nie sprawdziliśmy otworu i wypłaciliśmy gotówkę. Ta jednak nie wyszła z maszyny, a jednocześnie na bankomacie wyświetla się komunikat o tym, że proces odbył się bez większego problemu. To oznacza, że padliśmy ofiarą oszustwa. W takim przypadku kategorycznie nie możemy oddalać się od bankomatu. Co zatem powinniśmy zrobić?

Polecamy

Jak skontaktować się z operatorem bankomatu?

Przede wszystkim powinniśmy skontaktować się z operatorem bankomatu. Zazwyczaj numer widnieje na bankomacie, ale zajdziemy go również w sieci. Inną opcją jest kontakt z infolinią banku. Tam otrzymamy instrukcje, których musimy się trzymać. Dzięki temu zdołamy odzyskać pieniądze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Cash Trapping przy bankomatach. Tak złodzieje mogą cię okraść. Zachowaj czujność! [Wideo] - Toruń Nasze Miasto

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto