Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cavaliada w Poznaniu od kuchni! Przedstawiamy liczby największej halowej imprezy jeździeckiej w Polsce. Zobacz zdjęcia z Cavaliady

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
W czwartek, 16 grudnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się kolejna edycja popularnej jeździeckiej Cavaliady. 

Zobacz zdjęcia z zawodów i od kuchni --->
W czwartek, 16 grudnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się kolejna edycja popularnej jeździeckiej Cavaliady. Zobacz zdjęcia z zawodów i od kuchni --->Robert Woźniak
W czwartek, 16 grudnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się kolejna edycja popularnej jeździeckiej Cavaliady. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ta impreza wygląda od kuchni i do jej opisania wykorzystaliśmy nietypowe i mało znane liczby.

Cavaliada 2021 w Poznaniu

Zacznijmy od uczestników imprezy, czyli jeźdźców i koni. Co ciekawe tych drugich jest więcej, bo zwłaszcza czołowi zawodnicy przyjeżdżają do Poznania z dwoma lub trzema swoimi pupilami.

od 16 lat

- Do zawodów zostało zgłoszonych ponad 700 par z czterech kontynentów i 27 państw. Ostatecznie przyjętych zostało niemal 500 par. Dokładna liczba jeźdźców i koni jest podana jedynie przy okazji zawodów międzynarodowych. W tych ostatnich wystąpi więc 331 jeźdźców i 477 koni. Do tego mamy zawodników ujeżdżenia, WKKW, powożenia i CAVALIADA Future, czyli rywalizację dzieci na kucach

- tłumaczyła nam Kinga Czechowicz, rzecznik prasowy Cavaliady Tour.

Czytaj też:

To ona też przekazała nam informację o tym, że uczestnicy czterodniowej imprezy zajmują aż sześć targowych pawilonów. W dwóch z nich znajdują się parkury. Dodatkowa arena do rywalizacji w skokach przez przeszkody to wyróżnik Poznania, bo w innych miastach w w Polsce zmagania odbywają się tylko w jednym miejscu.

Zobacz zdjęcia z Cavaliady w Poznaniu:

Największym wyzwaniem dla organizatorów Cavaliady, oprócz koordynowania działań w trakcie jej trwania, jest przygotowanie podłoża i boksów dla koni. Żeby zadbać o komfort koni trzeba dostarczyć im 20 ton słomy, 10 ton trocin i 4 tony siana. A przecież o dyspozycji dnia decydują też inne elementy.

- Bardzo ważny jest czas i sposób przewozu koni. Jeśli te ostatnie przemieszczają się z jednego końca Polski na drugi, nie mogą przyjechać w dniu imprezy lub nawet w jej przeddzień. Konie muszą być przed zawodami wypoczęte, jeśli mają walczyć o zwycięstwo i pokazać pełnię umiejętności

- wyjaśnił nam stajenny jednego z zawodników.

Ozdobą poznańskiej Cavaliady są nie tylko jeźdźcy, ale również kibice. Przez cały czas trwania imprezy przewija się ich przez tereny MTP nawet około 30 tysięcy. Najbardziej popularne dni to piątek i sobota, choć są też tacy, którzy uważają, że trudno być na Cavaliadzie i nie zobaczyć najważniejszego konkursu, czyli niedzielnego Grand Prix, zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto