Cenna wygrana Pyry

MIL
Tomasz Semmler zdobył dla Pyry najwięcej punktów - Fot.A.Szozda
Koszykarze Pyry Poznań odnieśli cenne zwycięstwo na własnym parkiecie z Teamem Katowice. Zamykający tabelę poznaniacy mogą przynajmniej na chwilę z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Koszykarze Pyry Poznań odnieśli cenne zwycięstwo na własnym parkiecie z Teamem Katowice.

Zamykający tabelę poznaniacy mogą przynajmniej na chwilę z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Nieoczekiwanie w pierwszej ,,piątce’’ kibice mogli zobaczyć Piotra Gacka. W początkowej fazie spotkania bardzo dobrze wywiązywał się z pilnowania najlepszego strzelca gości - Macieja Lepczyńskiego. Jednak to katowiczanie - dzięki nieskutecznej grze Pyry - na początku meczu objęli prowadzenie 11:10.
Gospodarze przeprowadzali jednak szybkie kontry, a zespół przeciwników był dobijany dodatkowo celnymi rzutami z dystansu Piotra Janowicza i Tomasza Semmlera. W drugiej kwarcie Pyra osiągnęła już przewagę 20 punktów. Przy stanie 38:18 gra gospodarzy zaczęła jednak szwankować i Team zdobył sześć kolejnych punktów. Szkoleniowiec poznaniaków - Tomasz Cichocki - wziął czas, co sprawiło, iż Pyra ponownie prowadziła 20 oczkami.
Ostatnia partia spotkania to kontrolowanie przebiegu meczu przez zawodników Cichockiego i końcowy sukces w postaci zwycięstwa 99:80 w 22. kolejce pierwszej ligi.
- W drugiej połowie zabrakło nam koncentracji i w efekcie goście niebezpiecznie się do nas zbliżyli. Katowiczanie poprawili skuteczność i dlatego udało im się zmniejszyć przewagę. Cieszymy się, że w końcówce zagraliśmy na miarę swoich możliwości i ostatecznie wygraliśmy mecz - mówił po spotkaniu Piotr Janowicz, zdobywca 15 punktów.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?