Cenna zaliczka nafciarek

Jacek Portala
Siatkarki Nafty/Gaz Piła i Winiar Kalisz nie zawiodły wczoraj swoich kibiców w meczach europejskich pucharów. Drużyna z grodu Staszica pokonała na własnym boisku w 1/8 finału Pucharu CEV turecki Telekom Turk Ankara, ...

Siatkarki Nafty/Gaz Piła i Winiar Kalisz nie zawiodły wczoraj swoich kibiców w meczach europejskich pucharów.

Drużyna z grodu Staszica pokonała na własnym boisku w 1/8 finału Pucharu CEV turecki Telekom Turk Ankara, a Winiary Kalisz wygrały bez trudu na wyjeździe w Lidze Mistrzów z Mladostą Zagrzeb.
Zespół ze stolicy Turcji imponuje świetnymi warunkami fizycznymi (średnia wzrostu podstawowej szóstki wynosi 183 cm). O stylu gry drużyny z Ankary decydują doświadczone zawodniczki – Ukrainka Olena Onipko, Makare Wilson ze Stanów Zjednoczonych, Serbka Branika Nikic i kapitan drużyny Turczynka Eda Cankaya.
W pierwszym secie przewaga drużyny z Wielkopolski była bezsporna w każdej formacji i strefie boiska. Zespół z Ankary raził apatią, brakiem refleksu oraz determinacji. Nie zagroził nafciarkom ani przez moment, co najwymowniej ilustrowała tablica z wynikami – 13:7, 18:11, 19:14, 22:15 i 25:17 dla srebrnych medalistek ubiegłorocznych mistrzostw kraju.