Co mecz to gol

SZKI
Trzy mecze i trzy gole - to bilans Macieja Żurawskiego, odkąd wrócił do składu Celtiku po kontuzji. Polski napastnik trafił dwa tygodnie temu w pucharowym meczu z Clyde, w poprzedniej kolejce pokonał bramkarza ...

Trzy mecze i trzy gole - to bilans Macieja Żurawskiego, odkąd wrócił do składu Celtiku po kontuzji. Polski napastnik trafił dwa tygodnie temu w pucharowym meczu z Clyde, w poprzedniej kolejce pokonał bramkarza Kilmarnock, a wczoraj strzelił pierwszego gola dla ,,Celtów” w wygranym 3:1 wyjazdowym spotkaniu z Motherwell. ,,Żuraw” otworzył wynik spotkania w 17 min., wykorzystując znakomite podanie Stilliana Petrova. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale po przerwie kolejne gole dla przyjezdnych dołożyli Aiden McGeady i John Hartson. Cały mecz w bramce Celtiku rozegrał Artur Boruc.
Dzięki tej wygranej wicemistrzowie Szkocji mają już 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Hearts. ,,Serca” przegrały 0:1 w Kilmarnock.
Z kolei Hibernian Zbigniewa Małkowskiego pokonał na własnym boisku Dunfermline 3:1 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Jednak tym razem polski golkiper cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Broniący barw Dunfermline Bartosz Tarachulski nie miał więc szansy przetestować umiejętności rodaka. Nasz napastnik wybiegł na boisko w wyjściowej jedenastce i grał do 74. minuty. Asystował przy bramce Simona Donnelly.