Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Co zrobić, by Jeżyce były jeszcze bardziej atrakcyjne? Miasto prosi mieszkańców dzielnicy o sugestie na temat trzech ulic

Redakcja
Miasto Poznań zaprasza mieszkańców Jeżyc na I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic J.H. Dąbrowskiego, A. Szamarzewskiego i Polnej".
Miasto Poznań zaprasza mieszkańców Jeżyc na I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic J.H. Dąbrowskiego, A. Szamarzewskiego i Polnej". sip.poznan.pl
Władze miasta Poznania zachęcają do wysyłania opinii i sugestii dotyczących planu zagospodarowania Jeżyc. Swoje propozycje można składać w dniach od 10 do 31 sierpnia.

Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowuje plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Dąbrowskiego-Polna-Szamarzewskiego-Przybyszewskiego. Konsultacje społeczne związane z projektem potrwają od 10 do 31 sierpnia.

Projekt planu obejmuje teren 15 hektarów. Pozwoli on n. in. na zabezpieczenie istniejących terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, ochronę terenu zielonego przed zbyt intensywną oraz chaotyczną i niekontrolowaną zabudową oraz zachowanie charakteru i parametrów istniejącej zabudowy i właściwych proporcji między zabudową i przestrzenią niezabudowaną.

Sprawdź też:

Plan jest efektem starań mieszkańców i radnych osiedla Jeżyce, które zyskały uznanie radnych miejskich Filipa Olszaka i Łukasza Mikuły. Od lat rada osiedla zabiega, aby ten obszar zagospodarować jako teren zieleni i rekreacji.

Z uwagi na trwającą pandemię, nie jest możliwe zorganizowanie tradycyjnego spotkania z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem byłoby omówienie uwarunkowań i założeń oraz zebranie wniosków do planu.

Na stronie władz miasta zamieszczone zostały prezentacja oraz informacja dotyczące przedmiotowego projektu, które prezentowane są zazwyczaj podczas spotkania z przedstawicielami MPU.

Sprawdź też:

Swoje opinie i sugestie dotyczące planu zagospodarowania Jeżyc można przesyłać: pocztą elektroniczną na adres: [email protected]; pocztą tradycyjną na adres:
Miejska Pracownia Urbanistyczna,
ul. Za Bramką 1,
61-842 Poznań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto