ĆWIERĆFINAŁY LIGI MISTRZÓW - Włosi bliżej awansu

SZKI
Na Stade Gerland kibice nie doczekali się goli i w lepszej sytuacji przed rewanżem jest Milan. Drugi z włoskich klubów, Inter będzie bronił w Hiszpanii skromnej zaliczki.

Wmeczach 1/8 finału piłkarze Olympique Lyon i AC Milan strzelili swoim rywalom w sumie 10 bramek. Wczoraj na Stade Gerland kibice nie doczekali się żadnego gola.
Podopieczni Carlo Ancelottiego od początku spotkania odważnie zaatakowali. Sam Andrij Szewczenko miał trzy znakomite okazje, ale strzały ukraińskiego napastnika bronił Gregory Coupet. W drugiej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć chociaż jednego gola. Nie udało się i przed rewanżem w lepszej sytuacji są Włosi.
Drugi z mediolańskich klubów, Inter pokonał na własnym boisku Villarreal 2:1. Przed meczem media spekulowały, że trener Interu, Roberto Mancini posadzi na ławce rezerwowych słabo spisującego się Adriano. Dość powiedzieć, że brazylijski snajper strzelił zaledwie jednego gola w ostatnich 14 spotkaniach. Ostatecznie Adriano wyszedł w pierwszym składzie i już po siedmiu minutach odwdzięczył się szkoleniowcowi za zaufanie.
Wcześniej, bo w pierwszej minucie kibiców na San Siro uciszył Diego Forlan, jednak gospodarze bardzo szybko się otrząsnęli za sprawą Adriano. W drugiej połowie mediolańczycy dopięli swego i rezerwowy, Obafemi Martins strzelił zwycięską bramkę.