Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czwarta porażka z rzędu PBG Basket Poznań. Tym razem z Polpharmą [ZDJĘCIA]

Marek Lubawiński
Bardzo wielki zawód sprawili w środę swym sympatykom koszykarze PBG Basket Poznań, ulegając w kolejnym meczu Tauron Basket Ligi w hali AWF Polpharmie Starogard Gdański 64:82. To czwarta przegrana z rzędu drużyny prowadzonej przez Miliję Bogicevicia.

Porażka tym bardziej jest przykra, że goście do wczoraj mieli na koncie tylko jedno zwycięstwo, pozostałych siedem spotkań zakończyło się ich przegraną. Efektem tego była zmiana szkoleniowca. W miejsce Zorana Sretenovicia zatrudniono Wojciecha Kamińskiego.

I niestety, oczywiście dla poznaniaków, ta zmiana przyniosła Polpharmie zwycięstwo. To jednak nie nagła odmiana stylu gry zespołu ze Starogardu Gdańskiego dała im sukces, ale przede wszystkim należy podkreślić fatalną wręcz postawę gospodarzy. Tylko w pierwszej kwarcie zawodnicy Bogicevicia grali poprawnie. Później na parkiecie dominowali goście.

Po pierwszych 20 minutach Polpharma wygrywała 40:36. Na początku trzeciej kwarty Jacek Sulowski trafił za trzy punkty i przewaga rywali zmalała do jednego punktu. W poznańskim zespole nie było jednak wczoraj zawodnika, który potrafiłby poderwać kolegów do walki. Momentami próbował to robić Aleksander Lichodzijewski, ale tylko w pierwszej połowie, w której zdobył 18 punktów. Jednak w następnych 20 minutach i on mocno spuścił z tonu i zdobył tylko trzy punkty, na dodatek tuż przed zakończeniem meczu.

Odnotować jeszcze trzeba debiut w PBG Basket Niksy Nikolicia. 20-letni serbski rozgrywający spędził na boisku prawie 22 minuty, punktów nie zdobył, a na dodatek w 37. minucie popełnił piąte przewinienie.

Za tydzień PBG Basket zagra z Kotwicą w Kołobrzegu, a 26 listopada w Poznaniu zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 64:82
(22:20, 14:20, 14:17, 14:25).
PBG Basket:
Lichodzijewski 21 (3x3), Micic 13, Kulig 13 (1x3), Sulowski 8 (1x3), Comagic 7, Parzeński 2, Nikolic 0, Szydłowski 0, Smorawiński 0.
Polpharma: Weeden 20 (4x3), Śnieg 11, Hicks 10 (1x3), Arabas 9 (1x3), Wall 8 (2x3), Gilmore 8 (1x3), Metelski 8, Simmons 8, Dąbrowski 0, Paul 0, Neumann 0.