CZWARTE ZWYCIĘSTWO PILAN - Joker w połowie drogi

JAC
Siatkarze pilskiego Jokera wykonali na razie połowę zadania. Zespół trenera Dariusz Luksa pokonał wczoraj Polską Energię Sosnowiec 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) i wygrał batalię barażową o pozostanie w ekstraklasie 4-0.

Siatkarze pilskiego Jokera wykonali na razie połowę zadania. Zespół trenera Dariusz Luksa pokonał wczoraj Polską Energię Sosnowiec 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) i wygrał batalię barażową o pozostanie w ekstraklasie 4-0. Sosnowiczanie już opuszczają szeregi Polskiej Ligi Siatkówki, natomiast Joker czeka teraz na kolejnego rywala, którym będzie wicemistrz rozgrywek I ligi.
Wczorajszy mecz w Pile nie przyniósł wielkich emocji. Joker po wygraniu pierwszego seta 25:21, drugą partię rozpoczął bardzo źle i przegrywał już 3:8 i 6:11. Wtedy na zagrywce pojawił się Sławomir Gerymski. Najbardziej doświadczony gracz pilan doskonale zagrywał, skutecznie bronił i precyzyjnie rozgrywał piłkę. Z kolei skrzydłowi Kowalski i Owczarski kończyli akcje skutecznymi atakami. Gospodarze zdobyli kolejno 9 pkt. i wygrywali 15:11. Jeszcze goście doprowadzili do remisu 17:17, ale końcówka należała do Jokera (25:19). Trzeci set zakończył się takim samym rezultatem jak pierwszy (25:21). Joker grał wczoraj w składzie: Gerymski, Chwastyniak, P. Lach, M. Lach, Kowalski, Owczarski, Maciejewicz (l) oraz Nowik, Jurkojć, Winnik.