Czwarte zwycięstwo

BIN
Trwa wspaniała passa koszykarek Ostrovii, które pokonując Koronę Kraków 74:42 zaliczyły czwarte zwycięstwo z rzędu. Początek nie był najlepszy. Szczególnie źle spisywała się Monika Szymańska, która nie trafiała do kosza ...

Trwa wspaniała passa koszykarek Ostrovii, które pokonując Koronę Kraków 74:42 zaliczyły czwarte zwycięstwo z rzędu. Początek nie był najlepszy. Szczególnie źle spisywała się Monika Szymańska, która nie trafiała do kosza rywalek z najdogodniejszych pozycji. Na szczęście z czasem podopieczne Marka Śmiłowicza uporządkowały grę i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Szczególnie dobrze grały w obronie. Kryjąc bardzo agresywnie rywalki, przechwytywały wiele piłek i przeprowadzały szybkie kontry. Najwięcej przechwytów zaliczyła Dominika Górczak - 9. Pod koszem Korony „królowała" Ilona Mądra, która zebrała 5 piłek w ataku i 6 w obronie. Gdy w 18 minucie gospodynie prowadziły już 31:13 stało się jasne, że dwa punkty pozostaną w Ostrowie.

- Moje podopieczne miały trochę problemów w grze w ataku, szczególnie w pierwszej fazie spotkania. Później wszystko wróciło do normy. Natomiast dobrze spisywały się w defensywie. W końcówce nakazałem obronę na całym boisku, by wypróbować ten wariant taktyczny przed kolejnymi pojedynkami - mówi Marek Śmiłowicz, trener Ostrovii.

Ostrovia - Korona 74:42

(15:12, 18:6, 20:8, 21:16)

Ostrovia: Siwczak - 24 (1x3), Herman- 13, Mądra - 12, Biela - 8, Wróblewska - 8, Górczak - 5, Szymańska - 2, Szymanowska - 2, Bonio - 0, Skrzypczak - 0.

Korona: Dziadkowiec - 7 (1x3), Tomaszewska - 7, Mucha - 6, Flądro - 5, Włodarz - 5, Radwan - 5, Bogdan - 5, Żak - 2, A. Starowicz - 0, K. Starowicz - 0.