Daniel Pytel drużynowym mistrzem świata!

Wielki sukces polskiego żużla! Polscy juniorzy wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Świata. W gronie mistrzów pojechał zawodnik PSŻ Poznań - Daniel Pytel.

Pytel to aktualny wicemistrz Polski juniorów, dlatego jego obecność w reprezentacji startującej w Holsted w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów nie była zaskoczeniem. Polacy w składzie: Michał Mitko, Artur Mroczka, Grzegorz Zengota, Maciej Janowski, Daniel Pytel zdobyli w sumie 40 punktów i w pokonanym polu zostawili Duńczyków (39 pkt.), Szwedów (38 pkt.) i Australijczyków (32 pkt.).

ZawodniK PSŻ Poznań w pięciu startach uzbierał 5 punktów, które przyczyniiły się do zdobycia złotego medalu.

To już drugi złoty krążek zdobyty w tym sezonie przez żużlowców PSŻ. Mistrzem Polski seniorów został w tym roku Adam Skórnicki.