Derby bez emocji

BIN
Trener Unii Roman Haber nie robił tragedii z porażki z Ostrovią. Fot. B. Tajl
Faworytkami derbowego spotkania były koszykarki Unii Probasket Swarzędz, które po trzech ligowych kolejkach miały na swoim koncie komplet punktów. Jednak parkiet w Ostrowie zmuszone były opuszczać na tarczy.

Mecz od pierwszych minut był bardzo nerwowy. Zawodniczki obu zespołów pudłowały z bardzo dogodnych sytuacji. W 4 minucie po rzucie Ewy Borys Unia prowadziła 5:3. Ponieważ koszykarki nadal popełniały wiele strat, to pierwsza kwarta zakończyła się bardzo niskim wynikiem 10:10. Przełomowa okazała się 12 minuta. Wówczas za trzy punkty trafiła Urszula Herman, za chwilę jej wyczyn skopiowała Monika Siwczak, a gdy dwa punkty dorzuciła Ilona Mądra, to gospodynie prowadziły już 18:12. Mimo usilnych starań Ewy Borys, którą wspierała Joanna Jarkowska, zawodniczkom Unii nie udało się zniwelować przewagi i po 20 minutach ostrowianki wygrywały 30:20.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły drugą połowę miejscowe. W ciągu trzech minut zdobyły 7 punktów tracąc ledwie 2. W tym okresie zdecydowanie wygrywały walkę na obu deskach. Zdenerwowane zawodniczki ze Swarzędza popełniały wiele prostych błędów w ataku, a w obronie nie potrafiąc zatrzymać podopiecznych Marka Śmiłowicza, po prostu je faulowały. W 27 minucie Ostrovia wygrywała 42:28. Koszykarki Unii nie trafiały z dystansu, a więc próbowały dogrywać piłkę do wysokiej Danuty Przybylak, ale ta zupełnie nie radziła sobie pod koszem z Iloną Mądrą. Przewaga koszykarek z Ostrowa wzrosła do 20 punktów, gdy w ciągu minuty ,,osiem’’ oczek z rzędu zdobyła Urszula Biela. W 30 minucie było już 57:34 dla gospodyń. W ostatniej kwarcie koszykarki Ostrovii umiejętnie pilnowały wyniku.

Przegraliśmy wyraźnie walkę na deskach, mimo że Ostrovia ma znacznie niższy zespół od mojego. Poza tym, dziewczęta popełniły taką ilość błędów, że można nimi obdzielić kilka spotkań. Przegrana nie jest tragedią, ale nie w takich rozmiarach - stwierdził Roman Haber, trener Unii.

Ostrovia - Unia Swarzędz 72:52

(10:10, 20:10, 27:14, 15:18)

Ostrovia: Siwczak 18, Biela 17, Mądra 11, Górczak 9, Szymańska 7, Herman 6, Wróblewska 2, Łazarz 2.

Unia: J. Jarkowska 15, Borys 10, Przybylak 9, K. Jarkowska 7, Lewandowska 6, Żurawska 2, Leporowska 2, Talarczyk 1.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?