Derby Poznania w koszykówce kobiet. Minimalna porażka akademiczek [ZDJĘCIA]

Fotografia Jakub Marciniak facebook.com/FotografiaJakubMarciniak
Środowy (12 listopada) mecz pomiędzy Poznań City Center AZS a JTC MUKS Poznań zakończył się wynikiem 45:49. Mimo że akademiczki przegrały tylko ostatnią kwartę, wystarczyło to aby zeszły z parkietu pokonane.

Zawodniczko AZS-u bardzo dobrze weszły w mecz. Akademiczki grały skutecznie i widowiskowo. Rzuciły trzy "trójki", przeprowadzały skuteczne kontry i wygrały pierwszą tą część spotkania 22:12. Następne kwarty zakończyły się remisowo: 10:10 oraz 11:11 i nikt na sali nie spodziewał się, że w ostatniej odsłonie zawodniczku AZS-u dopadnie obezwładniająca niemoc.

Nie zdołały zdobyć żadnego kosza z gry, a jedyne punkty zdobyła z linii osobistej Karolina Budeń. Poznań City Center AZS przegrał czwartą kwartę aż 2:16 i to przesądziło o porażce w całym spotkaniu.

Trener Ryszard Barański oczywiście nie był zadowolony z wyniku, ale  starał się usprawiedliwić swoje podopieczne - Gramy wąskim składem i dziewczyny nie zdążyły się zregenerować od sobotniego, ciężkiego spotkania z Aleksandrowem Łódzkim. Zresztą w kilku ostatnich meczach dziewczyny wyrywały zwycięstwa w końcowych sekundach, a dziś szczęście nas opuściło.

Akademiczki obrzucały kosz rywalek w ostatnich sekundach, jednak ani Kindze Woźniak, ani Karolinie Budeń nie udało się trafić i to ostatecznie JTC MUKS Poznań cieszył się ze zwycięstwa.

Katem akademiczek okazały się dwie byłe koszykarki Poznań City Center AZS - Magdalena Idziorek i Barbara Skowronek, które zdobyły kolejno 19 i 12 punktów.

W AZS-ie najwięcej punktów zdobyła kapitan Kinga Woźniak (14) i Magdalena Wojdalska (10).

JTC MUKS Poznań - Poznań City Center AZS 49:45 (12:22, 10:10, 11:11,
16:2)

Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 15 listopada w Poznaniu, a przeciwnikiem będzie ostatni zespół 1 ligi grupy B - ŁKS Łódź.