Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dino kosi trawę

ZWIERZOLUB
Pupilami Działu hodowlanego Nowego Zoo w Poznaniu są nosorożce białe – Dino, Diuna i ich córka Duma. Nosorożce są roślinożerne, choć mogą zrobić krzywdę swoją masą i uderzeniem twardych rogów.

Pupilami Działu hodowlanego Nowego Zoo w Poznaniu są nosorożce białe – Dino, Diuna i ich córka Duma. Nosorożce są roślinożerne, choć mogą zrobić krzywdę swoją masą i uderzeniem twardych rogów.

Dino jest oswojonym samcem, urodził się w grudniu 1993 roku. Jak był mały, opiekunowie bawili się z nim, przewracając go delikatnie. Gdy dorósł, takie zabawy nie były już możliwe. Diuna natomiast jest od niego starsza, urodziła się 30 maja 1987 w RPA. Przez długi czas była niebezpieczna dla ludzi, teraz już na szczęście nieco się oswoiła. Para ta doczekała się już dwóch córek, druga – Duma, nazywana przez personel a racji kwadratowych kształtów Klockiem, przebywa z nimi na wybiegu. Nosorożce białe są największymi przedstawicielami nosorożców. Osiągają długość do 4,2 metrów i ważą aż 3,6 ton. Nie są koloru białego – nazwa pochodzi od tłumaczenia z języka afrykanerów „weit“ – czyli szeroki.
Nosorożce białe odżywiają się roślinami, w Zoo dostają trawę, owoce i warzywa. Lubią jabłka i marchew. Na swobodzie – w Afryce Południowej – jest ich coraz mniej, bo kłusownicy polują na nie dla ich rogów. Żyją albo samotnie, albo w rodzinach. Nasze nosorożce, które teraz są rodziną, również były samotne – Diuna w czasie wychowywania córki była oddzielona od Dina, bo traktowała go jako intruza.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto