Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Braci Starszych w Wierze

Redakcja
Dzień Judaizmu zrodził się 11 lat temu, z potrzeby dialogu między chrześcijaństwem i judaizmem. Dziś ten “dzień” trwa dni 10, pełen jest spotkań, wystaw, koncertów i projekcji filmowych. Bo kultura jest tym czynnikiem, który najmocniej łączy.

Modlitwą przy grobie rabina Akiry Egera z udziałem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha rozpoczęła się w czwartek kolejna edycja Dni Judaizmu. Ks. dr Jerzy Stranz, główny animator imprezy, wspomina z tej okazji:

“Podczas sympozjum Wspólna Radość Tory, które odbyło się w 2007 roku w Warszawie, rabin Irwing Greenberg wyraził nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym Żydzi będą mówić następujące błogosławieństwo ‘Błogosławiony bądź, Boże, za istnienie chrześcijaństwa, za obecność i partnerstwo chrześcijan’. Chrześcijanie będą zaś dziękować Bogu i błogosławić Go za istnienie judaizmu, za obecność Żydów i współpracować z nimi. Dzień Judaizmu, który od stycznia 1998 roku obchodzony jest w Kościele katolickim w Polsce, przyspiesza ten błogosławiony dzień i każdorazowo wydarza się niczym biblijna tęcza przymierza, symbol pokoju i pojednania miedzy religiami i narodami.”

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto