Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Twierdzy Poznań 2020: Gratka dla miłośników historii i fortyfikacji. Zajrzyj do niemieckiego schronu przeciwlotniczego. Zobacz zdjęcia!

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Trwają Dni Twierdzy Poznań. Zainteresowanym zostały udostępnione między innymi XIX-wieczne forty - Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, ale mogą też poznać historię umocnień od średniowiecza, jeśli wybiorą się do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci. Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza do zobaczenia plenerowej ekspozycji. Warto też zajrzeć do Muzeum Armii Poznań czy do Śluzy Katedralnej – jednego z najlepiej zachowanych reliktów umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy.  

Na zdjęciu: niemiecki schron przeciwlotniczy przy ul. Kościelnej.

Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Trwają Dni Twierdzy Poznań. Zainteresowanym zostały udostępnione między innymi XIX-wieczne forty - Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, ale mogą też poznać historię umocnień od średniowiecza, jeśli wybiorą się do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci. Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza do zobaczenia plenerowej ekspozycji. Warto też zajrzeć do Muzeum Armii Poznań czy do Śluzy Katedralnej – jednego z najlepiej zachowanych reliktów umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy. Na zdjęciu: niemiecki schron przeciwlotniczy przy ul. Kościelnej. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Robert Woźniak
Od ośmiu lat Dni Twierdzy Poznań są nie lada gratką dla miłośników historii i fortyfikacji. Także w tym roku organizatorzy przygotowali całe mnóstwo atrakcji. Co więcej pogoda mile zaskoczyła, zaświeciło słońce więc poznaniacy w sobotę wyruszyli na zwiedzanie fortów, schronów czy muzeów. Kto nie zdążył, może to nadrobić jeszcze w niedzielę.

Zainteresowanym zostały udostępnione między innymi XIX-wieczne forty - Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, ale mogą też poznać historię umocnień od średniowiecza, jeśli wybiorą się do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci.

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza do zobaczenia plenerowej ekspozycji. Warto też zajrzeć do Muzeum Armii Poznań czy do Śluzy Katedralnej – jednego z najlepiej zachowanych reliktów umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy.

Sprawdź też:

Z oferty Dni Twierdzy Poznań, które trwają w ostatni wakacyjny weekend, mogą też skorzystać obcokrajowcy. I nie potrzebują tłumacza. W języku angielskim zaplanowano spacery po Cytadeli, które w niedzielę (podobnie jak w sobotę) rozpoczną się o godzinie 16 przy schodach w okolicach Dworca Garbary oraz zwiedzanie schronów „Wilsona” w parku Wilsona i przy Babimojskiej. W tym ostatnim przypadku można wysłuchać historii obiektu także w języku niemieckim. Natomiast wycieczki po schronie przeciwlotniczym, znajdującym się w parku Sołackim, przewidziano także w języku migowym.

Czytaj też: Dni Twierdzy Poznań 2020 odbędą się w ostatni weekend wakacji. To prawdziwa gratka dla miłośników historii - zobacz program

Poznaniacy nie zapomnieli również o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji przygotowano wydarzenie „Poznańczycy roku 1920”. W sobotę złożono kwiaty pod pomnikiem poległym ułanów przy ulicy Paderewskiego, a o godzinie 12 rozpoczął się piknik nad Wartą w rejonie łazienek rzecznych. Natomiast w niedzielę w godzinach 10-17 Porozumienie dla Twierdzy Poznań zachęca do odwiedzenia Fortu Ia, gdzie odbędą się pokazy rekonstruktorów i kawalerzystów, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

Do większości obiektów w ramach Dni Twierdzy Poznań wstęp jest bezpłatny.

Zobacz zdjęcia z Dni Twierdzy Poznań:

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto