LIC
Fragment sobotniego spotkania, w którym Unia pokonała Ostrovię. Dzień później było odwotnie.   Fot. Szozda
Fragment sobotniego spotkania, w którym Unia pokonała Ostrovię. Dzień później było odwotnie. Fot. Szozda
Półfinałowe pojedynki play off, których stawką jest awans do ekstraklasy, nie przyniosły zbyt wielu emocji, a kibice obejrzeli zupełnie dwa odmienne spotkania.

W sobotę tylko przez kwdrans oba zespoły toczyły równorzędny pojedynek. Od stanu 30:30 nastąpił ,,odjazd’’ Unii. Gospodynie zdobyły 11 ,,oczek’’ z rzędu i wówczas Monika Łazarz z Ostrovii bardzo ostro zareagowała na decyzję sędziowską. Najpierw otrzymała przewinienie zwykłe, później techniczne, ale gdy nadal nie przestała komentować pracy arbitrów, została zdyskwalifikowana i musiała udać się do szatni. Z przyznanych sześciu rzutów wolnych, swarzędzanki wykorzystały wprawdzie tylko trzy, ale i tak do przerwy wygrywały 46:30.

W drugiej połowie podpieczne Romana Habera tylko kontrolowały przebieg gry, a w końcówce meczu na parkiecie pojawiły się zawodniczki z drugiej piątki Unii i ostrowiankom udało się zmniejszyć rozmiary porażki.
Jakże odmienne widowisko miało miejsce wczoraj. Od samego początku to przyjezdne narzuciły swój styl gry i po kilku minutach prowadziły 14:4. Świetnie swoim zespołem drygowała Dominika Górczak, która także imoponowała skutecznością (11 pkt w pierwszej kwarcie), a kryjącą ją Anna Talarczyk zupełnie nie dawała sobie rady. Kluczem do sukcesu Ostrovii były celne rzuty zza linii 6,25 m. W niedzielnym meczu oddały aż 10 celnych.

Losy meczu próbowała zmienić Wioletta Lewandowska, ale brakowało jej wsparcia. A ostrowianki nie zwlaniały tempa i pół godzinie gry ich przewaga już 31 punktów.
Następne mecze odbędą się w sobotę i niedzielę w Ostrowie. Jeśli po czterech meczach w rywalizacji play off będzie remis, w następną środę w Swarzędzu rozegrany zostanie piąte spotkanie.

Unia - Ostrovia 67:58 i 60:82

(18:23, 28:7, 12:12, 9:16) i (15:27, 12:22, 9:18, 24:15)
Unia: Kośmider 2 i 0, Lewandowska 16 i 25, Jarkowska 8 i 3, J. Jarkowska 22 i 14, Talarczyk 13 i 0, Borys 6 i 12, Żurawska 0 i 0, Czerniak 0 i 5, Parzymies 0 i 0, Leporowska 0 i 1.
Ostrovia: Biela 5 i 5, Górniak 12 i 18, Szymanowska 10 i 20, Mądra 12 i 18, Siwczak 11 i 8, Herman 3 i 2, Skrzypczak 3 i 2, Szymanowska 2 i 6, Łazarz 0 i 3.
Stan rywalizacji: 1:1.
Sure Shot Wołomin - Citro Grep Jelenia Góra 70:57 i 85:76. Stan rywalizacji: 2:0 dla Wołomina.