Dogrywka dla Grunwaldu

JAC
Dariusz Rachwalski (z prawej) zdobył wczoraj gola, ale jego zespół Pocztowiec przegrał z Grunwaldem 1:2.  Fot. Sz. Siewior
Dariusz Rachwalski (z prawej) zdobył wczoraj gola, ale jego zespół Pocztowiec przegrał z Grunwaldem 1:2. Fot. Sz. Siewior
W pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski w hokeju na trawie, Grunwald Poznań pokonał lokalnego rywala Pocztowca 2:1. Zwycięstwo zapewnił wojskowym najbardziej doświadczony zawodnik Eugeniusz Gaczkowski, ...

W pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski w hokeju na trawie, Grunwald Poznań pokonał lokalnego rywala Pocztowca 2:1.

Zwycięstwo zapewnił wojskowym najbardziej doświadczony zawodnik Eugeniusz Gaczkowski, który zdobył decydującego, ,,złotego’’ gola z krótkiego roku w piątej minucie dogrywki. W normalnym czasie mecz zakończył się remisem 1:1.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli łącznościowcy. Najpierw strzelał Tomasz Cichy, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Grunwaldu. Z kolei w 22 minucie po szybkim kontrataku, inny podopieczny trenera Zbigniewa Rachwalskiego, Marcin Michniak strzelił zbyt lekko. Kiedy zawodnicy szykowali się już na przerwę, obrońca Pocztowca Zbigniew Juszczak popełnił błąd, a piłkę przechwycili rywale. Danelski podał do samotnego w polu karnym Tomasza Choczaja, a ten oddał piłkę do Artura Mikuły, który trafił z bliska do siatki - dokładnie pięć sekund przez końcem pierwszej połowy i Grunwald prowadził 1:0.

Po przerwie Pocztowiec ruszył do ataku i w 40 minucie padło wyrównanie. Piotr Mikuła zagrał do Dariusza Rachwalskiego, który strzelił mocno pod poprzeczkę i było 1:1. Wojskowi grali w tym momencie w osłabieniu, bo wcześniej żółtą kartkę otrzymał Gaczkowski. Łącznościowcy zepchnęli podopiecznych trenera Jerzego Jóskowiaka do defensywy, ale nie potrafili wykorzystać sytuacji podbramkowych i dwóch krótkich rogów, jakie sobie wypracowali.W końcówce spotkania obie drużyny grały w osłabieniu (żółte kartki dla Strykowskiego z Grunwaldu i Matuszyńskiego z Pocztowca), a wynik nie uległ już zmianie. Dogrywka zakończyła się w 5 minucie, kiedy Grunwald wykorzystał krótki róg i pokonał Pocztowca 2:1.

W sobotę na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 18.00, odbędzie się drugi mecz finałowy. Jeżeli wygra Grunwald zdobędzie tytuł. Jeżeli zwycięży Pocztowiec, w niedzielę o godz. 10.00 trzeci, decydujący mecz o ,,złoto’’, ponownie przy ul. Promienistej.

Grunwald - Pocztowiec 2:1 (1:1; 1:0)

Bramki: dla Grunwaldu - Artur Mikuła (35), Eugeniusz Gaczkowski (74-krótki róg); dla Pocztowca - Dariusz Rachwalski (40).