Dominacja AZS

SZKI
Na kortach poznańskiego AZS dominowali gospodarze. Najwięcej złotych medali zdobyła Olga Brózda (pierwsza z lewej). - Fot. Sz. Siewior
Tenisiści AZS Poznań nie mieli sobie równych podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21. Poznańscy zawodnicy zdobyli aż 12 medali. Mistrzostwa odbywały się na kortach poznańskiego AZS.

Tenisiści AZS Poznań nie mieli sobie równych podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21.
Poznańscy zawodnicy zdobyli aż 12 medali.

Mistrzostwa odbywały się na kortach poznańskiego AZS. Gospodarze spisali się świetnie i wywalczyli 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale. Największą bohaterką imprezy była była Olga Brózda (AZS P-ń), która zdobyła 3 złote krążki. W grze pojedynczej Brózda zwyciężyła swoją klubową koleżankę Sylwię Niedbało 6:2, 6:0. Brązowy medal zdobyła Agata Komorowska z Promienia Opalenica.
W grze podwójnej poznanianka w parze z Natalią Kołat (Masters Szczecin) pokonały Komorowską i Niedbało. Trzeci złoty medal Brózda wywalczyła w rozgrywkach mikstowych. Partnerował jej na korcie Michał Walków (AZS P-ń).
Bardzo emocjonujący był finał gry pojedynczej mężczyzn, w którym spotkali się Grzegorz Panfil (Górnik Bytom) i Przemysław Stęc (AZS P-ń). Nagrodą główną dla zwycięzcy tego pojedynku była dzika karta turnieju głównego Porsche Open, rozgrywanego w Poznaniu w dniach 8-16 lipca.
Obaj zawodnicy wyszli na kort bardzo zmobilizowani i sprawili widzom widowisko na najwyższym poziomie. Stęc rozpoczął pierwszego seta fenomenalnie i objął prowadzenie 3:0. Jednak potem do głosu doszedł Panfil, który ostatecznie wygrał 6:4. Drugi set miał podobny scenariusz. Poznaniak prowadził 3:1, ale uległ także 6:4. W drodze do finału Panfil pokonał w półfinale innego reprezentanta klubu z Poznania, Jakuba Nijakiego.
Gra podwójna mężczyzn przebiegała również pod dyktando wychowanków AZS Poznań. Nijaki i Stęc powetowali sobie niepowodzenie w singlu i pokonali parę Kacper Owsian i Walków 7:5, 6:4.
Do końcowej klasyfikacji AZS brązowe krążki dorzucili jeszcze w grach mieszanych Kinga Kozłowska i Stęc, oraz Nijaki, który zagrał w parze z Natalią Kołat.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia