Dramat Moniki

TOM
Monika Trała w Mielcu doznała poważnej kontuzji kolana.  Fot. A. Szozda
Monika Trała w Mielcu doznała poważnej kontuzji kolana. Fot. A. Szozda
Trzynasta kolejka okazała się bardzo pechowa dla siatkarek Dantera. Poznanianki nie dość, że przegrały w Mielcu, to jeszcze straciły na kilka tygodni Monikę Trałę.

Skrzydłowa Dantera jechała do Mielca chora i nawet nie wyszła na parkiet w pierwszej szóstce. Pod koniec pierwszego seta zastąpiła jednak Karolinę Ciaszkiewicz i cały czas była mocnym punktem zespołu. Niestety, na początku czwartej partii Trała doznała bardzo poważnej i jeszcze bardziej bolesnej kontuzji kolana. Zaraz po ataku zawodniczka upadła na parkiet i przez kilka minut musiała walczyć z potwornym bólem. Jeszcze jednak w trakcie meczu młodą siatkarkę odwieziono do szpitala, gdzie założono jej gips.

Dobry tylko początek

Ta sytuacja na pewno miała wpływ na postawę jej koleżanek z zespołu, które po raz pierwszy w tym sezonie przegrały tie breaka. Decydująca partia rozpoczęła się zresztą fatalnie dla liderek serii A, które przegrywały już 0:4. Podopieczne Jacka Skroka szybko jednak odrobiły straty i na przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:7. Niestety, od tego momentu niesione dopingiem ponad tysięcznej widowni mielczanki grały coraz lepiej, a poznanianki zaczęły popełniać proste błędy i w efekcie musiały pogodzić się z drugą porażką w sezonie.

Pierwsze minuty sobotniego meczu nie zapowiadały jednak tak dramatycznego zakończenia. Danterki rozpoczęły spotkanie w imponującym stylu i prowadziły 11:2. Z czasem jednak coś się zacięło w dobrze funkcjonującej dotąd maszynie i rywalki systematycznie odrabiały straty. Zwłaszcza, że serię błędów zaliczyła w tym fragmencie Beata Strządała. Po drugiej stronie siatki świetnie natomiast radziła sobie rezerwowa Dorota Burdzel. Po zagrywce Katarzyny Zubel poznanianki miały jednak jeszcze setbola, ale po atakach i blokach Eleonory Staniszewskiej, to mielczanki mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tej partii.

Zagrywka i atak

Druga odsłona była już prowadzona pod dyktando Dantera, w którym świetnie zagrywała oraz atakowała Trała. To właśnie jej as zakończył tę partię. Dobra passa poznanianek nie trwała jednak zbyt długo, bo w następnym secie ponownie na parkiecie szalała Staniszewska, którą dzielnie wspierała Anna Kicior.

Danter odrobił straty w czwartej odsłonie, mimo, że bardzo szybko kontuzji doznała Trała. Na szczęście ciężar zdobywania punktów w tej partii wzięła na siebie Małgorzata Niemczyk-Wolska i w ten sposób doszło do tie braka, który nie był jednak dla poznanianek zbyt udany. Inna sprawa, że w zwycięstwie mielczanek swój udział mieli również sędziowie.